Clădirile din Orlești
4.746 de clădiri în Orlești. 64 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 11
- 1920–1945
- 68
- 1946–1960
- 169
- 1961–1970
- 234
- 1971–1980
- 163
- 1981–1990
- 97
- 1991–2000
- 107
- 2001–2010
- 30
- 2011 și după
- 48
OrleștiVâlcea
- Clădiri
- 4.746
- Cu adresă
- 1.209
- Cu anul înregistrat
- 927 · 20 %
- Înainte de 1978
- 64 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.463 · 31 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 2
- Suprafață construită, total (m²)
- 330.844
- Firme înregistrate
- 7
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.240
- 2 niveluri
- 193
- 3 niveluri
- 28
- 4 niveluri
- 2
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 9
Când au fost construite. 927 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 11 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 68 | |
| 1946–1960 | 169 | |
| 1961–1970 | 234 | |
| 1971–1980 | 163 | |
| 1981–1990 | 97 | |
| 1991–2000 | 107 | |
| 2001–2010 | 30 | |
| 2011 și după | 48 |
Câte etaje au. 1.463 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.240 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 193 | |
| 3 niveluri | 28 | |
| 4 niveluri | 2 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Principală Dn 14, Silea | 4 etaje |
| 2 | Strada Haltei 2, Scaioși | 3 etaje |
| 3 | Drumul Vinului 55, Orlești | 3 etaje |
| 4 | Principală 157, Orlești | 3 etaje |
| 5 | Strada Haltei 12, Scaioși | 3 etaje |
Străzile din Orlești. Străzile din Orlești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 20
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principală | 52 |
| 2 | Glodeanu | 16 |
| 3 | Barajului | 13 |
| 4 | Barierei | 10 |
| 5 | Principală | 10 |
| 6 | Silea | 8 |
| 7 | Oltului | 7 |
| 8 | Lalelelor | 6 |
| 9 | Silea 1 | 6 |
| 10 | Strada Omoracea | 6 |
| 11 | Viilor | 6 |
| 12 | Calea lui Traian | 5 |
| 13 | Două Fântâni | 5 |
| 14 | Liliacului | 5 |
| 15 | Valea Bisericii | 5 |
| 16 | Drumul Vinului | 3 |
| 17 | Lunca Cireșului | 3 |
| 18 | Prunului | 3 |
| 19 | Strada Cișmelei 1 | 3 |
| 20 | Tîrgului | 3 |
Panouri solare văzute pe 9 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 9
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 330.844
64 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 927 · 20 %
- Înainte de 1978
- 64 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.