Clădirile din Oșorhei
8.080 de clădiri în Oșorhei. 29 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 14
- 1920–1945
- 75
- 1946–1960
- 199
- 1961–1970
- 305
- 1971–1980
- 195
- 1981–1990
- 97
- 1991–2000
- 203
- 2001–2010
- 104
- 2011 și după
- 1.271
OșorheiBihor
- Clădiri
- 8.080
- Cu adresă
- 4.693
- Cu anul înregistrat
- 2.463 · 30 %
- Înainte de 1978
- 29 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 3.171 · 39 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 2
- Suprafață construită, total (m²)
- 840.915
- Firme înregistrate
- 76
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 2.422
- 2 niveluri
- 675
- 3 niveluri
- 72
- 4 niveluri
- 1
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 1
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 5
Când au fost construite. 2.463 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 14 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 75 | |
| 1946–1960 | 199 | |
| 1961–1970 | 305 | |
| 1971–1980 | 195 | |
| 1981–1990 | 97 | |
| 1991–2000 | 203 | |
| 2001–2010 | 104 | |
| 2011 și după | 1.271 |
Câte etaje au. 3.171 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 2.422 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 675 | |
| 3 niveluri | 72 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 1 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | nr. 400A, Oșorhei | 3 etaje |
| 2 | Strada 323 1, Oșorhei | 3 etaje |
| 3 | Strada 1 278, Oșorhei | 3 etaje |
| 4 | Strada 310 55, Oșorhei | 3 etaje |
| 5 | Cheriu 17A, Cheriu | 3 etaje |
Străzile din Oșorhei. Străzile din Oșorhei pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Alparea | 93 |
| 2 | Cheriu | 66 |
| 3 | Drum național 1 | 54 |
| 4 | 2 | 52 |
| 5 | Felcheriu | 51 |
| 6 | Strada 112 | 42 |
| 7 | Strada 114 | 42 |
| 8 | Strada 113 | 37 |
| 9 | Strada 1 | 28 |
| 10 | Strada 319 | 28 |
| 11 | 4 | 22 |
| 12 | Strada 3 | 22 |
| 13 | Strada 110 | 21 |
| 14 | Strada 310 | 19 |
| 15 | 132 | 18 |
| 16 | Strada 111 | 17 |
| 17 | Strada 400 | 17 |
| 18 | 512 | 16 |
| 19 | Strada 305 | 16 |
| 20 | Strada 403 | 16 |
| 21 | 500 | 15 |
| 22 | Strada 111 | 14 |
| 23 | 515 | 13 |
| 24 | 518 | 13 |
| 25 | Strada 125 | 13 |
| 26 | 106 | 12 |
| 27 | Strada 405 | 12 |
| 28 | Strada 412 | 12 |
| 29 | Strada 414 | 12 |
| 30 | Strada 560 | 12 |
Panouri solare văzute pe 5 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 5
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 840.915
29 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 2.463 · 30 %
- Înainte de 1978
- 29 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.