Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Ovidiu

8.868 de clădiri în Ovidiu. 27 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
0
1920–1945
13
1946–1960
108
1961–1970
320
1971–1980
144
1981–1990
56
1991–2000
273
2001–2010
277
2011 și după
897
OvidiuConstanța
Clădiri
8.868
Cu adresă
5.398
Cu anul înregistrat
2.088 · 24 %
Înainte de 1978
27 %
Cu numărul de etaje înregistrat
3.301 · 37 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
102
Suprafață construită, total (m²)
1.295.587
Firme înregistrate
352
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
2.264
2 niveluri
684
3 niveluri
251
4 niveluri
75
5 niveluri
17
6 niveluri
6
7 niveluri
2
8 niveluri
1
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
82

Când au fost construite. 2.088 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
0
1920–1945
13
1946–1960
108
1961–1970
320
1971–1980
144
1981–1990
56
1991–2000
273
2001–2010
277
2011 și după
897

Câte etaje au. 3.301 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
2.264
2 niveluri
684
3 niveluri
251
4 niveluri
75
5 niveluri
17
6 niveluri
6
7 niveluri
2
8 niveluri
1
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Ovidiu. Străzile din Ovidiu pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 82 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
82
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
1.295.587

27 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
2.088 · 24 %
Înainte de 1978
27 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.