Clădirile din Pângărăcior
5.671 de clădiri în Pângărăcior. 50 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 8
- 1920–1945
- 35
- 1946–1960
- 271
- 1961–1970
- 209
- 1971–1980
- 150
- 1981–1990
- 106
- 1991–2000
- 186
- 2001–2010
- 82
- 2011 și după
- 229
PângărăciorNeamț
- Clădiri
- 5.671
- Cu adresă
- 1.610
- Cu anul înregistrat
- 1.276 · 23 %
- Înainte de 1978
- 50 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.790 · 32 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 3
- Suprafață construită, total (m²)
- 407.728
- Firme înregistrate
- 8
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.440
- 2 niveluri
- 292
- 3 niveluri
- 55
- 4 niveluri
- 3
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 4
Când au fost construite. 1.276 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 8 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 35 | |
| 1946–1960 | 271 | |
| 1961–1970 | 209 | |
| 1971–1980 | 150 | |
| 1981–1990 | 106 | |
| 1991–2000 | 186 | |
| 2001–2010 | 82 | |
| 2011 și după | 229 |
Câte etaje au. 1.790 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.440 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 292 | |
| 3 niveluri | 55 | |
| 4 niveluri | 3 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Părului 8, Pângărați | 4 etaje |
| 2 | Pinului 16, Stejaru | 3 etaje |
| 3 | Granitului 2, Pângărăcior | 3 etaje |
| 4 | Bejeniei 3, Pângărăcior | 3 etaje |
| 5 | Oanțului 48 B, Oanțu | 3 etaje |
Străzile din Pângărăcior. Străzile din Pângărăcior pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Oanțului | 34 |
| 2 | Bejeniei | 31 |
| 3 | Străjii | 19 |
| 4 | Mănăstirii | 13 |
| 5 | Plopilor | 13 |
| 6 | Salcâmilor | 13 |
| 7 | Dimitrie Leonida | 12 |
| 8 | Poienii | 12 |
| 9 | Prof. Mircea Gheorghe | 12 |
| 10 | Strâmturii | 12 |
| 11 | Muncelului | 11 |
| 12 | Podirei | 11 |
| 13 | Lebedelor | 10 |
| 14 | Cultelor | 8 |
| 15 | Principală | 8 |
| 16 | Arțarilor | 6 |
| 17 | Castelului | 6 |
| 18 | Ocolului | 6 |
| 19 | Stejarilor | 6 |
| 20 | Sub Pădure | 6 |
| 21 | Coloniei | 5 |
| 22 | Principală | 5 |
| 23 | Strada Gării | 5 |
| 24 | Bistriței | 4 |
| 25 | Fântânei | 4 |
| 26 | Nițeni | 4 |
| 27 | Padina | 4 |
| 28 | Paladiei | 4 |
| 29 | Pârâul Stejarului | 4 |
| 30 | Pinului | 4 |
Panouri solare văzute pe 4 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 4
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 407.728
50 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.276 · 23 %
- Înainte de 1978
- 50 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.