Clădirile din Periș
7.660 de clădiri în Periș. 36 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 4
- 1920–1945
- 77
- 1946–1960
- 291
- 1961–1970
- 145
- 1971–1980
- 120
- 1981–1990
- 97
- 1991–2000
- 287
- 2001–2010
- 189
- 2011 și după
- 475
PerișIlfov
- Clădiri
- 7.660
- Cu adresă
- 4.172
- Cu anul înregistrat
- 1.685 · 22 %
- Înainte de 1978
- 36 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.226 · 29 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 8
- Suprafață construită, total (m²)
- 825.131
- Firme înregistrate
- 300
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.786
- 2 niveluri
- 382
- 3 niveluri
- 50
- 4 niveluri
- 8
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 1.685 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 4 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 77 | |
| 1946–1960 | 291 | |
| 1961–1970 | 145 | |
| 1971–1980 | 120 | |
| 1981–1990 | 97 | |
| 1991–2000 | 287 | |
| 2001–2010 | 189 | |
| 2011 și după | 475 |
Câte etaje au. 2.226 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.786 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 382 | |
| 3 niveluri | 50 | |
| 4 niveluri | 8 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Intrare Radu Brâncoveanu 2, Bălteni | 4 etaje |
| 2 | Olteni 6, Periș | 4 etaje |
| 3 | Înv. Matei Ion 37, Periș | 4 etaje |
| 4 | Strada Hărăboc 62, Bălteni | 4 etaje |
| 5 | Sf. Ion 6, Bălteni | 4 etaje |
Străzile din Periș. Străzile din Periș pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principală | 160 |
| 2 | Prof. Ion Dorobanțu | 38 |
| 3 | Sondei | 34 |
| 4 | Strada Înv. Gheorghe Petre | 34 |
| 5 | Grigore Alexandrescu | 31 |
| 6 | Sf. Ștefan | 29 |
| 7 | Hărăboc | 26 |
| 8 | Pelicanului | 23 |
| 9 | Stejarului | 23 |
| 10 | Strada Prof. Ioniță Ion | 20 |
| 11 | Îngerașilor | 18 |
| 12 | Strada Primăverii | 16 |
| 13 | George Coșbuc | 15 |
| 14 | Strada Fermei | 14 |
| 15 | Strada Polona | 13 |
| 16 | Morii | 12 |
| 17 | Orhideelor | 12 |
| 18 | Strada Marin Preda | 12 |
| 19 | Carpenului | 11 |
| 20 | Strada Căminului | 11 |
| 21 | Strada Rozelor | 11 |
| 22 | Teodor Mazilu | 11 |
| 23 | Strada Avram Iancu | 10 |
| 24 | Lupilor | 9 |
| 25 | Petrolistului | 9 |
| 26 | Reînvierii | 9 |
| 27 | Strada Anton Pann | 8 |
| 28 | Strada Crângului | 8 |
| 29 | Strada Mihail Sebastian | 8 |
| 30 | Strada Pădurii | 8 |
36 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.685 · 22 %
- Înainte de 1978
- 36 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.