Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Piatra-Neamț

18.178 de clădiri în Piatra-Neamț. 39 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
56
1920–1945
172
1946–1960
480
1961–1970
351
1971–1980
493
1981–1990
116
1991–2000
316
2001–2010
434
2011 și după
1.180
Piatra-NeamțNeamț
Clădiri
18.178
Cu adresă
12.158
Cu anul înregistrat
3.598 · 20 %
Înainte de 1978
39 %
Cu numărul de etaje înregistrat
6.875 · 38 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
636
Suprafață construită, total (m²)
2.823.412
Firme înregistrate
1.930
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
4.075
2 niveluri
1.505
3 niveluri
659
4 niveluri
191
5 niveluri
340
6 niveluri
41
7 niveluri
15
8 niveluri
9
9 niveluri
4
10 sau mai multe niveluri
36
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
95

Când au fost construite. 3.598 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
56
1920–1945
172
1946–1960
480
1961–1970
351
1971–1980
493
1981–1990
116
1991–2000
316
2001–2010
434
2011 și după
1.180

Câte etaje au. 6.875 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
4.075
2 niveluri
1.505
3 niveluri
659
4 niveluri
191
5 niveluri
340
6 niveluri
41
7 niveluri
15
8 niveluri
9
9 niveluri
4
10 sau mai multe niveluri
36

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Piatra-Neamț. Străzile din Piatra-Neamț pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 95 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 221 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
95
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
221
Cu panouri
0
Pondere
0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
2.823.412

39 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
3.598 · 20 %
Înainte de 1978
39 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.