Clădirile din Pietrari
3.917 clădiri în Pietrari. 49 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 10
- 1920–1945
- 31
- 1946–1960
- 100
- 1961–1970
- 199
- 1971–1980
- 162
- 1981–1990
- 104
- 1991–2000
- 164
- 2001–2010
- 39
- 2011 și după
- 68
PietrariVâlcea
- Clădiri
- 3.917
- Cu adresă
- 1.520
- Cu anul înregistrat
- 877 · 22 %
- Înainte de 1978
- 49 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.021 · 26 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 3
- Suprafață construită, total (m²)
- 246.748
- Firme înregistrate
- 23
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 718
- 2 niveluri
- 273
- 3 niveluri
- 27
- 4 niveluri
- 3
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Când au fost construite. 877 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 10 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 31 | |
| 1946–1960 | 100 | |
| 1961–1970 | 199 | |
| 1971–1980 | 162 | |
| 1981–1990 | 104 | |
| 1991–2000 | 164 | |
| 2001–2010 | 39 | |
| 2011 și după | 68 |
Câte etaje au. 1.021 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 718 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 273 | |
| 3 niveluri | 27 | |
| 4 niveluri | 3 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Principală 77, Pietrari | 4 etaje |
| 2 | Principală 164, Pietrari | 4 etaje |
| 3 | Mlăci 32, Pietrari | 4 etaje |
| 4 | Principală 157, Pietrari | 3 etaje |
| 5 | Ulița Anghelești 6, Pietrari | 3 etaje |
Străzile din Pietrari. Străzile din Pietrari pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 25
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principală | 65 |
| 2 | Principală | 51 |
| 3 | Ulița Anghelești | 18 |
| 4 | Manta | 16 |
| 5 | Motesti | 15 |
| 6 | Sărata | 11 |
| 7 | Bucheni | 10 |
| 8 | Linia Nouă | 9 |
| 9 | Ograzi | 9 |
| 10 | Spatele Bisericii | 8 |
| 11 | Mlăci | 6 |
| 12 | Schit | 6 |
| 13 | Spatele Bisericii | 6 |
| 14 | Glod | 5 |
| 15 | Târgului | 5 |
| 16 | La Gheață | 4 |
| 17 | Meșteru | 4 |
| 18 | Urzicari | 4 |
| 19 | Brodele | 3 |
| 20 | Furtunești | 3 |
| 21 | La Dinițoiu | 3 |
| 22 | La Gorun | 3 |
| 23 | La Viezuini | 3 |
| 24 | Patîrăști | 3 |
| 25 | Valea Școlii | 3 |
Panouri solare văzute pe 1 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 246.748
49 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 877 · 22 %
- Înainte de 1978
- 49 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.