Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Pitești

16.917 clădiri în Pitești. 22 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
44
1920–1945
69
1946–1960
311
1961–1970
105
1971–1980
65
1981–1990
50
1991–2000
331
2001–2010
535
2011 și după
1.172
PiteștiArgeș
Clădiri
16.917
Cu adresă
11.968
Cu anul înregistrat
2.682 · 16 %
Înainte de 1978
22 %
Cu numărul de etaje înregistrat
7.598 · 45 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
1.380
Suprafață construită, total (m²)
3.788.776
Firme înregistrate
5.740
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
3.015
2 niveluri
2.403
3 niveluri
800
4 niveluri
391
5 niveluri
691
6 niveluri
56
7 niveluri
44
8 niveluri
49
9 niveluri
47
10 sau mai multe niveluri
102
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
62
Pe imagini nedatate
48

Când au fost construite. 2.682 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
44
1920–1945
69
1946–1960
311
1961–1970
105
1971–1980
65
1981–1990
50
1991–2000
331
2001–2010
535
2011 și după
1.172

Câte etaje au. 7.598 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
3.015
2 niveluri
2.403
3 niveluri
800
4 niveluri
391
5 niveluri
691
6 niveluri
56
7 niveluri
44
8 niveluri
49
9 niveluri
47
10 sau mai multe niveluri
102

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Pitești. Străzile din Pitești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 62 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 14 din 997 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
62
Pe imagini nedatate
48
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
997
Cu panouri
14
Pondere
1 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
3.788.776

22 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
2.682 · 16 %
Înainte de 1978
22 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.