Clădirile din Podu Iloaiei
5.496 de clădiri în Podu Iloaiei. 52 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 20
- 1920–1945
- 58
- 1946–1960
- 139
- 1961–1970
- 183
- 1971–1980
- 96
- 1981–1990
- 43
- 1991–2000
- 166
- 2001–2010
- 47
- 2011 și după
- 146
Podu IloaieiIași
- Clădiri
- 5.496
- Cu adresă
- 2.588
- Cu anul înregistrat
- 898 · 16 %
- Înainte de 1978
- 52 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.296 · 24 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 10
- Suprafață construită, total (m²)
- 604.619
- Firme înregistrate
- 46
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.149
- 2 niveluri
- 118
- 3 niveluri
- 19
- 4 niveluri
- 4
- 5 niveluri
- 3
- 6 niveluri
- 2
- 7 niveluri
- 1
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 898 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 20 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 58 | |
| 1946–1960 | 139 | |
| 1961–1970 | 183 | |
| 1971–1980 | 96 | |
| 1981–1990 | 43 | |
| 1991–2000 | 166 | |
| 2001–2010 | 47 | |
| 2011 și după | 146 |
Câte etaje au. 1.296 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.149 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 118 | |
| 3 niveluri | 19 | |
| 4 niveluri | 4 | |
| 5 niveluri | 3 | |
| 6 niveluri | 2 | |
| 7 niveluri | 1 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Națională 128, Podu Iloaiei | 5 etaje |
| 2 | Națională 120, Podu Iloaiei | 4 etaje |
| 3 | Soseaua Nationala 120 BIS, Podu Iloaiei | 4 etaje |
| 4 | Rozelor 3, Podu Iloaiei | 3 etaje |
| 5 | Strada Română 2, Podu Iloaiei | 3 etaje |
Străzile din Podu Iloaiei. Străzile din Podu Iloaiei pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Henci | 38 |
| 2 | Națională | 27 |
| 3 | Strada Duzilor | 25 |
| 4 | Strada Nicolae Iorga | 23 |
| 5 | Strada Matei Corvin | 19 |
| 6 | Strada Națională Budăi | 18 |
| 7 | Strada Neagoe Basarab | 18 |
| 8 | Strada Vlad Țepeș | 16 |
| 9 | Strada Principală | 14 |
| 10 | Strada Sfântul Petru | 12 |
| 11 | Strada Trandafiri | 12 |
| 12 | Strada Mihai Viteazu | 9 |
| 13 | Strada Scobâlțeni | 9 |
| 14 | Strada Tineretului | 9 |
| 15 | Strada Movilei | 8 |
| 16 | Strada Principală | 8 |
| 17 | Șoseaua Națională | 7 |
| 18 | Strada Aurel Vlaicu | 7 |
| 19 | Strada Decebal | 7 |
| 20 | Strada Grigore Ureche | 7 |
| 21 | Strada Lăpușneanu | 7 |
| 22 | Strada Stejar | 7 |
| 23 | Petru Rareș | 6 |
| 24 | Rozelor | 6 |
| 25 | Strada Cuza Vodă | 6 |
| 26 | Strada Gării | 6 |
| 27 | Strada Matei Ganea | 6 |
| 28 | Strada Română | 6 |
| 29 | Dan Laurențiu | 5 |
| 30 | Strada Mugur | 5 |
52 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 898 · 16 %
- Înainte de 1978
- 52 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.