Clădirile din Răcari
6.297 de clădiri în Răcari. 59 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 4
- 1920–1945
- 42
- 1946–1960
- 235
- 1961–1970
- 226
- 1971–1980
- 94
- 1981–1990
- 59
- 1991–2000
- 101
- 2001–2010
- 71
- 2011 și după
- 149
RăcariDâmbovița
- Clădiri
- 6.297
- Cu adresă
- 2.910
- Cu anul înregistrat
- 981 · 16 %
- Înainte de 1978
- 59 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.316 · 21 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 598.209
- Firme înregistrate
- 86
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.138
- 2 niveluri
- 167
- 3 niveluri
- 11
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Când au fost construite. 981 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 4 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 42 | |
| 1946–1960 | 235 | |
| 1961–1970 | 226 | |
| 1971–1980 | 94 | |
| 1981–1990 | 59 | |
| 1991–2000 | 101 | |
| 2001–2010 | 71 | |
| 2011 și după | 149 |
Câte etaje au. 1.316 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.138 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 167 | |
| 3 niveluri | 11 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Damaroaia 103, Ghimpați | 3 etaje |
| 2 | Republicii 16, Răcari | 3 etaje |
| 3 | Strada Bujorului 442A, Colacu | 3 etaje |
| 4 | Ilfovului 173, Mavrodin | 3 etaje |
| 5 | Strada Ion Ghica 240B, Ghergani | 2 etaje |
Străzile din Răcari. Străzile din Răcari pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Ion Ghica | 56 |
| 2 | Slt. Barbu Petre Marian | 48 |
| 3 | Ana Ipătescu | 40 |
| 4 | Bucegi | 28 |
| 5 | Constantin Brâncoveanu | 26 |
| 6 | Republicii | 25 |
| 7 | Iorgu Dumitrescu | 22 |
| 8 | Mihai Viteazu | 21 |
| 9 | Școlii | 18 |
| 10 | Heleșteului | 17 |
| 11 | Strada Bisericii | 17 |
| 12 | Valea Colentinei | 17 |
| 13 | Dămăroaia | 16 |
| 14 | Fântânii | 16 |
| 15 | I. L. Caragiale | 16 |
| 16 | Libertății | 15 |
| 17 | Al. Ioan Cuza | 13 |
| 18 | Boanga | 13 |
| 19 | Ilfovului | 12 |
| 20 | Ștefan cel Mare | 12 |
| 21 | Bradului | 10 |
| 22 | Podul Bărbierului | 10 |
| 23 | Gării | 9 |
| 24 | Poștei | 9 |
| 25 | Strada Unirii | 8 |
| 26 | Caraiman | 7 |
| 27 | Lipăneni | 7 |
| 28 | Moșteni | 7 |
| 29 | Tudor Vladimirescu | 7 |
| 30 | Aviator Stoicescu Titi | 6 |
Panouri solare văzute pe 1 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 598.209
59 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 981 · 16 %
- Înainte de 1978
- 59 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.