Clădirile din Râșnov
7.936 de clădiri în Râșnov. 18 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 34
- 1920–1945
- 38
- 1946–1960
- 53
- 1961–1970
- 31
- 1971–1980
- 52
- 1981–1990
- 15
- 1991–2000
- 71
- 2001–2010
- 111
- 2011 și după
- 642
RâșnovBrașov
- Clădiri
- 7.936
- Cu adresă
- 3.803
- Cu anul înregistrat
- 1.047 · 13 %
- Înainte de 1978
- 18 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.725 · 22 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 101
- Suprafață construită, total (m²)
- 1.161.906
- Firme înregistrate
- 540
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 764
- 2 niveluri
- 614
- 3 niveluri
- 246
- 4 niveluri
- 69
- 5 niveluri
- 26
- 6 niveluri
- 3
- 7 niveluri
- 3
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 9
Când au fost construite. 1.047 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 34 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 38 | |
| 1946–1960 | 53 | |
| 1961–1970 | 31 | |
| 1971–1980 | 52 | |
| 1981–1990 | 15 | |
| 1991–2000 | 71 | |
| 2001–2010 | 111 | |
| 2011 și după | 642 |
Câte etaje au. 1.725 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 764 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 614 | |
| 3 niveluri | 246 | |
| 4 niveluri | 69 | |
| 5 niveluri | 26 | |
| 6 niveluri | 3 | |
| 7 niveluri | 3 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Brasovului 49A, Râșnov | 7 etaje |
| 2 | Strada Brasovului 49, Râșnov | 7 etaje |
| 3 | Strada Brasovului 41B, Râșnov | 7 etaje |
| 4 | Strada Brasovului 65, Râșnov | 6 etaje |
| 5 | nr. 2, Râșnov | 6 etaje |
Străzile din Râșnov. Străzile din Râșnov pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Glăjerie -Râul Mare | 31 |
| 2 | Mihai Eminescu | 20 |
| 3 | Strada Crizantemelor | 20 |
| 4 | Lucian Blaga | 18 |
| 5 | Izvor | 16 |
| 6 | Strada Orhideelor | 15 |
| 7 | Crinului | 14 |
| 8 | Brașovului | 13 |
| 9 | Caraiman | 13 |
| 10 | Liviu Rebreanu | 12 |
| 11 | Salciei | 12 |
| 12 | Ion Luca Caragiale | 11 |
| 13 | Iasomiei | 10 |
| 14 | Strada Câmpului | 10 |
| 15 | Slavici Ion | 9 |
| 16 | Soarelui | 8 |
| 17 | Strada Coltii Cheii | 8 |
| 18 | Alecu Russo | 7 |
| 19 | Narciselor | 7 |
| 20 | Șosea Branului | 7 |
| 21 | Strada Lupului | 7 |
| 22 | Daliei | 6 |
| 23 | Eroilor | 6 |
| 24 | Garofiței | 6 |
| 25 | Ghimbășel | 6 |
| 26 | Strada Bujorului | 6 |
| 27 | Strada Florilor | 6 |
| 28 | Strada Glajarie Raul Mare | 6 |
| 29 | Strada Lalelelor | 6 |
| 30 | Strada Postăvarului | 6 |
Panouri solare văzute pe 9 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 9
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 1.161.906
18 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.047 · 13 %
- Înainte de 1978
- 18 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.