Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Reșița

10.380 de clădiri în Reșița. 53 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
38
1920–1945
244
1946–1960
223
1961–1970
202
1971–1980
230
1981–1990
99
1991–2000
129
2001–2010
115
2011 și după
302
ReșițaCaraș-Severin
Clădiri
10.380
Cu adresă
4.800
Cu anul înregistrat
1.582 · 15 %
Înainte de 1978
53 %
Cu numărul de etaje înregistrat
2.988 · 29 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
101
Suprafață construită, total (m²)
2.267.999
Firme înregistrate
1.159
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
2.291
2 niveluri
474
3 niveluri
122
4 niveluri
50
5 niveluri
33
6 niveluri
8
7 niveluri
1
8 niveluri
3
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
5
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
32
Pe imagini nedatate
27

Când au fost construite. 1.582 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
38
1920–1945
244
1946–1960
223
1961–1970
202
1971–1980
230
1981–1990
99
1991–2000
129
2001–2010
115
2011 și după
302

Câte etaje au. 2.988 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
2.291
2 niveluri
474
3 niveluri
122
4 niveluri
50
5 niveluri
33
6 niveluri
8
7 niveluri
1
8 niveluri
3
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
5

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Reșița. Străzile din Reșița pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 32 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 5 din 246 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
32
Pe imagini nedatate
27
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
246
Cu panouri
5
Pondere
2 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
2.267.999

53 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.582 · 15 %
Înainte de 1978
53 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.