Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Roșu

10.378 de clădiri în Roșu. 12 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
4
1920–1945
56
1946–1960
122
1961–1970
192
1971–1980
142
1981–1990
84
1991–2000
225
2001–2010
620
2011 și după
2.799
RoșuIlfov
Clădiri
10.378
Cu adresă
7.475
Cu anul înregistrat
4.244 · 41 %
Înainte de 1978
12 %
Cu numărul de etaje înregistrat
4.923 · 47 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
604
Suprafață construită, total (m²)
2.294.869
Firme înregistrate
1.093
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.561
2 niveluri
2.232
3 niveluri
526
4 niveluri
226
5 niveluri
88
6 niveluri
46
7 niveluri
49
8 niveluri
65
9 niveluri
82
10 sau mai multe niveluri
48
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
145

Când au fost construite. 4.244 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
4
1920–1945
56
1946–1960
122
1961–1970
192
1971–1980
142
1981–1990
84
1991–2000
225
2001–2010
620
2011 și după
2.799

Câte etaje au. 4.923 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.561
2 niveluri
2.232
3 niveluri
526
4 niveluri
226
5 niveluri
88
6 niveluri
46
7 niveluri
49
8 niveluri
65
9 niveluri
82
10 sau mai multe niveluri
48

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Roșu. Străzile din Roșu pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 145 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 45 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2018, 2021 și 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
145
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2018, 2021 și 2022
Acoperișuri verificate
45
Cu panouri
0
Pondere
0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
2.294.869

12 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
4.244 · 41 %
Înainte de 1978
12 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.