Clădirile din Ruseni
8.536 de clădiri în Ruseni. 39 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 4
- 1920–1945
- 16
- 1946–1960
- 169
- 1961–1970
- 149
- 1971–1980
- 247
- 1981–1990
- 138
- 1991–2000
- 229
- 2001–2010
- 68
- 2011 și după
- 216
RuseniNeamț
- Clădiri
- 8.536
- Cu adresă
- 3.586
- Cu anul înregistrat
- 1.236 · 14 %
- Înainte de 1978
- 39 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.654 · 31 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 4
- Suprafață construită, total (m²)
- 764.104
- Firme înregistrate
- 76
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 2.263
- 2 niveluri
- 331
- 3 niveluri
- 56
- 4 niveluri
- 4
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 1.236 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 4 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 16 | |
| 1946–1960 | 169 | |
| 1961–1970 | 149 | |
| 1971–1980 | 247 | |
| 1981–1990 | 138 | |
| 1991–2000 | 229 | |
| 2001–2010 | 68 | |
| 2011 și după | 216 |
Câte etaje au. 2.654 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 2.263 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 331 | |
| 3 niveluri | 56 | |
| 4 niveluri | 4 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Luminii 14, Mastacăn | 4 etaje |
| 2 | Aleea Muncii 5, Borlești | 4 etaje |
| 3 | I. I. Mironescu 34, Borlești | 4 etaje |
| 4 | Strada Calistrat Hogaș 100, Nechit | 3 etaje |
| 5 | Strada Luncii 46, Ruseni | 3 etaje |
Străzile din Ruseni. Străzile din Ruseni pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Bistrița | 99 |
| 2 | Principală | 45 |
| 3 | Satul Nou | 26 |
| 4 | I. I. Mironescu | 25 |
| 5 | Muntelui | 24 |
| 6 | Decebal | 23 |
| 7 | Moldovei | 23 |
| 8 | Luncii | 22 |
| 9 | Stefan cel Mare | 20 |
| 10 | Strada Calistrat Hogaș | 20 |
| 11 | Școlii | 16 |
| 12 | Luminii | 12 |
| 13 | Măgura | 11 |
| 14 | Portărești | 9 |
| 15 | Aleea Dispensarului | 8 |
| 16 | Drumul Codrului | 8 |
| 17 | Poiana Lungă | 8 |
| 18 | Sf. Lazăr | 8 |
| 19 | Crinului | 7 |
| 20 | Hoanga | 7 |
| 21 | Mastacanoasa | 7 |
| 22 | Strada Poiana Mărului | 7 |
| 23 | Aleea Muncii | 6 |
| 24 | Aleea Vulturului | 6 |
| 25 | Aleea Dambesti | 5 |
| 26 | Morii | 5 |
| 27 | Obeni | 5 |
| 28 | Strada Bărcului | 5 |
| 29 | Aleea Burebista | 4 |
| 30 | Aleea Codrilor | 4 |
39 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.236 · 14 %
- Înainte de 1978
- 39 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.