Clădirile din Săbăoani
7.352 de clădiri în Săbăoani. 45 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 6
- 1920–1945
- 52
- 1946–1960
- 169
- 1961–1970
- 217
- 1971–1980
- 266
- 1981–1990
- 159
- 1991–2000
- 255
- 2001–2010
- 141
- 2011 și după
- 124
SăbăoaniNeamț
- Clădiri
- 7.352
- Cu adresă
- 4.056
- Cu anul înregistrat
- 1.389 · 19 %
- Înainte de 1978
- 45 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.188 · 30 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 5
- Suprafață construită, total (m²)
- 817.821
- Firme înregistrate
- 84
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.874
- 2 niveluri
- 279
- 3 niveluri
- 30
- 4 niveluri
- 3
- 5 niveluri
- 2
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 8
Când au fost construite. 1.389 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 6 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 52 | |
| 1946–1960 | 169 | |
| 1961–1970 | 217 | |
| 1971–1980 | 266 | |
| 1981–1990 | 159 | |
| 1991–2000 | 255 | |
| 2001–2010 | 141 | |
| 2011 și după | 124 |
Câte etaje au. 2.188 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.874 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 279 | |
| 3 niveluri | 30 | |
| 4 niveluri | 3 | |
| 5 niveluri | 2 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Orizontului 6B, Săbăoani | 4 etaje |
| 2 | Progresului 19A, Săbăoani | 4 etaje |
| 3 | Plopilor 54, Săbăoani | 4 etaje |
| 4 | Progresului 38, Săbăoani | 3 etaje |
| 5 | Strada Orizontului 76, Săbăoani | 3 etaje |
Străzile din Săbăoani. Străzile din Săbăoani pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Orizontului | 68 |
| 2 | Ciocârliei | 55 |
| 3 | Progresului | 49 |
| 4 | Ștejarului | 35 |
| 5 | Păcii | 33 |
| 6 | Muncii | 29 |
| 7 | Calea Romanului | 26 |
| 8 | Mihai Eminescu | 24 |
| 9 | Energiei | 22 |
| 10 | Scânteii | 18 |
| 11 | Vasile Alecsandri | 18 |
| 12 | Veronica Micle | 18 |
| 13 | Amurgului | 17 |
| 14 | Mărțișorului | 17 |
| 15 | Triumfului | 16 |
| 16 | Luceafărului | 13 |
| 17 | Plopilor | 13 |
| 18 | Bujorilor | 12 |
| 19 | Carpați | 12 |
| 20 | Trandafirilor | 12 |
| 21 | Privighetorii | 11 |
| 22 | Salcâmilor | 11 |
| 23 | Castanilor | 10 |
| 24 | Eternității | 10 |
| 25 | Narciselor | 9 |
| 26 | Cicoarei | 8 |
| 27 | Rândunelelor | 8 |
| 28 | Sportului | 8 |
| 29 | Artelor | 7 |
| 30 | Calea Romanului | 7 |
Panouri solare văzute pe 8 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 8
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 817.821
45 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.389 · 19 %
- Înainte de 1978
- 45 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.