Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Săcele

12.076 de clădiri în Săcele. 29 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
99
1920–1945
75
1946–1960
106
1961–1970
69
1971–1980
88
1981–1990
43
1991–2000
138
2001–2010
162
2011 și după
608
SăceleBrașov
Clădiri
12.076
Cu adresă
6.436
Cu anul înregistrat
1.388 · 11 %
Înainte de 1978
29 %
Cu numărul de etaje înregistrat
2.794 · 23 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
76
Suprafață construită, total (m²)
1.723.661
Firme înregistrate
858
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.393
2 niveluri
871
3 niveluri
454
4 niveluri
61
5 niveluri
13
6 niveluri
2
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
16

Când au fost construite. 1.388 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
99
1920–1945
75
1946–1960
106
1961–1970
69
1971–1980
88
1981–1990
43
1991–2000
138
2001–2010
162
2011 și după
608

Câte etaje au. 2.794 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.393
2 niveluri
871
3 niveluri
454
4 niveluri
61
5 niveluri
13
6 niveluri
2
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Săcele. Străzile din Săcele pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 16 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 12 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2012 și 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
16
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2012 și 2022
Acoperișuri verificate
12
Cu panouri
0
Pondere
0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
1.723.661

29 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.388 · 11 %
Înainte de 1978
29 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.