Clădirile din Sagna
3.995 de clădiri în Sagna. 53 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 9
- 1920–1945
- 35
- 1946–1960
- 152
- 1961–1970
- 178
- 1971–1980
- 146
- 1981–1990
- 59
- 1991–2000
- 129
- 2001–2010
- 80
- 2011 și după
- 111
SagnaNeamț
- Clădiri
- 3.995
- Cu adresă
- 1.943
- Cu anul înregistrat
- 899 · 23 %
- Înainte de 1978
- 53 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.116 · 28 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 1
- Suprafață construită, total (m²)
- 356.496
- Firme înregistrate
- 14
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 975
- 2 niveluri
- 124
- 3 niveluri
- 16
- 4 niveluri
- 1
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 899 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 9 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 35 | |
| 1946–1960 | 152 | |
| 1961–1970 | 178 | |
| 1971–1980 | 146 | |
| 1981–1990 | 59 | |
| 1991–2000 | 129 | |
| 2001–2010 | 80 | |
| 2011 și după | 111 |
Câte etaje au. 1.116 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 975 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 124 | |
| 3 niveluri | 16 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Fundătura Primaverii 20, Sagna | 4 etaje |
| 2 | Calea Romanului 5, Luțca | 3 etaje |
| 3 | Calea Romanului 175, Sagna | 3 etaje |
| 4 | Primaverii 13, Luțca | 3 etaje |
| 5 | Loturilor 21, Sagna | 3 etaje |
Străzile din Sagna. Străzile din Sagna pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Calea Romanului | 46 |
| 2 | Strada Principală | 26 |
| 3 | Bisericii | 24 |
| 4 | Strada Gării | 17 |
| 5 | Strada Vladnic | 14 |
| 6 | Hotar | 12 |
| 7 | Iasomiei | 12 |
| 8 | Eternitatii | 11 |
| 9 | Liliacului | 11 |
| 10 | Morii | 11 |
| 11 | Stadion | 11 |
| 12 | Strada După Deal | 11 |
| 13 | Primaverii | 10 |
| 14 | Coastei | 9 |
| 15 | Fundătura Nordului | 8 |
| 16 | Nordului | 8 |
| 17 | Strada Liliacului | 8 |
| 18 | Teilor | 8 |
| 19 | Padurii | 7 |
| 20 | Primaverii | 7 |
| 21 | Fabricii | 6 |
| 22 | Fundătura Monumentului | 6 |
| 23 | Poienii | 6 |
| 24 | Calea Romanului | 5 |
| 25 | Cristienesti | 5 |
| 26 | Florilor | 5 |
| 27 | Fundătura Amurgului | 5 |
| 28 | Fundătura Randunelelor | 5 |
| 29 | Sperantei | 5 |
| 30 | Iasomiei | 4 |
53 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 899 · 23 %
- Înainte de 1978
- 53 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.