Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Sântana de Mureș

4.953 de clădiri în Sântana de Mureș. 30 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
8
1920–1945
27
1946–1960
84
1961–1970
80
1971–1980
41
1981–1990
44
1991–2000
84
2001–2010
105
2011 și după
280
Sântana de MureșMureș
Clădiri
4.953
Cu adresă
2.433
Cu anul înregistrat
753 · 15 %
Înainte de 1978
30 %
Cu numărul de etaje înregistrat
1.541 · 31 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
11
Suprafață construită, total (m²)
511.035
Firme înregistrate
120
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
811
2 niveluri
577
3 niveluri
142
4 niveluri
10
5 niveluri
1
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
81

Când au fost construite. 753 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
8
1920–1945
27
1946–1960
84
1961–1970
80
1971–1980
41
1981–1990
44
1991–2000
84
2001–2010
105
2011 și după
280

Câte etaje au. 1.541 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
811
2 niveluri
577
3 niveluri
142
4 niveluri
10
5 niveluri
1
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Sântana de Mureș. Străzile din Sântana de Mureș pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 30

Panouri solare văzute pe 81 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 1 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2021 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
81
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2021
Acoperișuri verificate
1
Cu panouri
0
Pondere
0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
511.035

30 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
753 · 15 %
Înainte de 1978
30 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.