Clădirile din Șărmășag
5.034 de clădiri în Șărmășag. 48 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 14
- 1920–1945
- 63
- 1946–1960
- 274
- 1961–1970
- 195
- 1971–1980
- 175
- 1981–1990
- 125
- 1991–2000
- 138
- 2001–2010
- 28
- 2011 și după
- 371
ȘărmășagSălaj
- Clădiri
- 5.034
- Cu adresă
- 2.484
- Cu anul înregistrat
- 1.383 · 27 %
- Înainte de 1978
- 48 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.635 · 32 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 11
- Suprafață construită, total (m²)
- 849.683
- Firme înregistrate
- 105
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.239
- 2 niveluri
- 329
- 3 niveluri
- 56
- 4 niveluri
- 1
- 5 niveluri
- 9
- 6 niveluri
- 1
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 1.383 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 14 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 63 | |
| 1946–1960 | 274 | |
| 1961–1970 | 195 | |
| 1971–1980 | 175 | |
| 1981–1990 | 125 | |
| 1991–2000 | 138 | |
| 2001–2010 | 28 | |
| 2011 și după | 371 |
Câte etaje au. 1.635 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.239 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 329 | |
| 3 niveluri | 56 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 9 | |
| 6 niveluri | 1 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Minerilor 15, Șărmășag | 5 etaje |
| 2 | Strada Minerilor 9, Șărmășag | 5 etaje |
| 3 | Strada Minerilor 9, Șărmășag | 5 etaje |
| 4 | Strada Minerilor 9, Șărmășag | 5 etaje |
| 5 | Strada Minerilor 9M, Șărmășag | 5 etaje |
Străzile din Șărmășag. Străzile din Șărmășag pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Sălajului | 69 |
| 2 | Strada Teilor | 56 |
| 3 | Strada Gării | 48 |
| 4 | Strada Principală | 40 |
| 5 | Strada Morii | 39 |
| 6 | Strada Primăverii | 36 |
| 7 | Strada Ady Endre | 31 |
| 8 | Strada Minerilor | 31 |
| 9 | Strada Parcului | 31 |
| 10 | Strada Crinului | 18 |
| 11 | Strada Principală | 18 |
| 12 | Strada Românească | 18 |
| 13 | Strada Tarmure | 17 |
| 14 | Strada Mare | 15 |
| 15 | Strada Nouă | 15 |
| 16 | Strada Izvorului | 13 |
| 17 | Strada Trandafirilor | 13 |
| 18 | Strada Trandafirilor | 13 |
| 19 | Strada Viitorului | 13 |
| 20 | Strada Albinei | 11 |
| 21 | Strada Garoafelor | 11 |
| 22 | Strada Nova | 11 |
| 23 | Strada Principală | 11 |
| 24 | Strada Salcâmului | 11 |
| 25 | Strada Turturelelor | 11 |
| 26 | Strada Crasnei | 10 |
| 27 | Strada Crizantemelor | 10 |
| 28 | Strada Tineretului | 9 |
| 29 | Strada Cimitirului | 8 |
| 30 | Strada Dealul cu vânt | 8 |
48 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.383 · 27 %
- Înainte de 1978
- 48 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.