Clădirile din Săsar
6.471 de clădiri în Săsar. 34 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 7
- 1920–1945
- 23
- 1946–1960
- 196
- 1961–1970
- 248
- 1971–1980
- 222
- 1981–1990
- 143
- 1991–2000
- 217
- 2001–2010
- 91
- 2011 și după
- 680
SăsarMaramureș
- Clădiri
- 6.471
- Cu adresă
- 3.620
- Cu anul înregistrat
- 1.827 · 28 %
- Înainte de 1978
- 34 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.092 · 32 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 9
- Suprafață construită, total (m²)
- 712.199
- Firme înregistrate
- 346
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.395
- 2 niveluri
- 601
- 3 niveluri
- 87
- 4 niveluri
- 8
- 5 niveluri
- 1
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 4
Când au fost construite. 1.827 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 7 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 23 | |
| 1946–1960 | 196 | |
| 1961–1970 | 248 | |
| 1971–1980 | 222 | |
| 1981–1990 | 143 | |
| 1991–2000 | 217 | |
| 2001–2010 | 91 | |
| 2011 și după | 680 |
Câte etaje au. 2.092 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.395 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 601 | |
| 3 niveluri | 87 | |
| 4 niveluri | 8 | |
| 5 niveluri | 1 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Macului 26A, Mocira | 5 etaje |
| 2 | Viilor 19, Recea | 4 etaje |
| 3 | Strada 1 Decembrie 94, Săsar | 4 etaje |
| 4 | Strada Sub Dura 4-5, Săsar | 3 etaje |
| 5 | Cerbului 1, Lăpușel | 3 etaje |
Străzile din Săsar. Străzile din Săsar pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada 1 Decembrie | 109 |
| 2 | Unirii | 54 |
| 3 | Trandafirilor | 46 |
| 4 | Unirii | 43 |
| 5 | 1 Decembrie | 36 |
| 6 | Strada Ulița Mare | 33 |
| 7 | Viilor | 33 |
| 8 | Strada Gării | 27 |
| 9 | Strada Florilor | 25 |
| 10 | Strada Eroilor | 24 |
| 11 | Strada Macului | 24 |
| 12 | Aleea Mocirei | 23 |
| 13 | Europa | 23 |
| 14 | Crinilor | 21 |
| 15 | Strada Nufărului | 21 |
| 16 | Strada Primăverii | 21 |
| 17 | Gării | 20 |
| 18 | Deva | 18 |
| 19 | Beci | 17 |
| 20 | Trandafirilor | 17 |
| 21 | Primăverii | 16 |
| 22 | Stadionului | 15 |
| 23 | Strada Lebedei | 15 |
| 24 | Strada Narciselor | 14 |
| 25 | Strada Trandafirilor | 14 |
| 26 | Aeroportului | 13 |
| 27 | Morii | 13 |
| 28 | Strada Dâmbu Morii | 13 |
| 29 | Strada Ghioceilor | 13 |
| 30 | 22 Decembrie | 12 |
Panouri solare văzute pe 4 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 1 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 4
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
- Acoperișuri verificate
- 1
- Cu panouri
- 0
- Pondere
- 0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 712.199
34 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.827 · 28 %
- Înainte de 1978
- 34 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.