Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Satu Mare

24.750 de clădiri în Satu Mare. 34 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
101
1920–1945
224
1946–1960
340
1961–1970
564
1971–1980
512
1981–1990
175
1991–2000
479
2001–2010
274
2011 și după
2.110
Satu MareRomânia
Clădiri
24.750
Cu adresă
14.971
Cu anul înregistrat
4.779 · 19 %
Înainte de 1978
34 %
Cu numărul de etaje înregistrat
6.843 · 28 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
267
Suprafață construită, total (m²)
4.804.707
Firme înregistrate
3.431
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
4.007
2 niveluri
1.893
3 niveluri
676
4 niveluri
177
5 niveluri
58
6 niveluri
15
7 niveluri
8
8 niveluri
2
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
7
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
118
Pe imagini nedatate
111

Când au fost construite. 4.779 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
101
1920–1945
224
1946–1960
340
1961–1970
564
1971–1980
512
1981–1990
175
1991–2000
479
2001–2010
274
2011 și după
2.110

Câte etaje au. 6.843 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
4.007
2 niveluri
1.893
3 niveluri
676
4 niveluri
177
5 niveluri
58
6 niveluri
15
7 niveluri
8
8 niveluri
2
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
7

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Satu Mare. Străzile din Satu Mare pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 118 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 7 din 702 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
118
Pe imagini nedatate
111
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
702
Cu panouri
7
Pondere
1,0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
4.804.707

34 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
4.779 · 19 %
Înainte de 1978
34 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.