Clădirile din Săvădisla
5.676 de clădiri în Săvădisla. 48 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 13
- 1920–1945
- 46
- 1946–1960
- 146
- 1961–1970
- 113
- 1971–1980
- 133
- 1981–1990
- 63
- 1991–2000
- 64
- 2001–2010
- 43
- 2011 și după
- 223
SăvădislaCluj
- Clădiri
- 5.676
- Cu adresă
- 2.472
- Cu anul înregistrat
- 844 · 15 %
- Înainte de 1978
- 48 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.116 · 20 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 3
- Suprafață construită, total (m²)
- 479.765
- Firme înregistrate
- 0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 614
- 2 niveluri
- 398
- 3 niveluri
- 101
- 4 niveluri
- 3
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 10
Când au fost construite. 844 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 13 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 46 | |
| 1946–1960 | 146 | |
| 1961–1970 | 113 | |
| 1971–1980 | 133 | |
| 1981–1990 | 63 | |
| 1991–2000 | 64 | |
| 2001–2010 | 43 | |
| 2011 și după | 223 |
Câte etaje au. 1.116 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 614 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 398 | |
| 3 niveluri | 101 | |
| 4 niveluri | 3 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | nr. 379, Săvădisla | 4 etaje |
| 2 | nr. 240, Vlaha | 3 etaje |
| 3 | nr. 41/B, Hășdate | 3 etaje |
| 4 | nr. 136, Liteni | 3 etaje |
| 5 | nr. 369, Săvădisla | 3 etaje |
Panouri solare văzute pe 10 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 10
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 479.765
48 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 844 · 15 %
- Înainte de 1978
- 48 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.