Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Săvinești

4.637 de clădiri în Săvinești. 51 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
3
1920–1945
27
1946–1960
131
1961–1970
131
1971–1980
164
1981–1990
33
1991–2000
124
2001–2010
58
2011 și după
157
SăvineștiNeamț
Clădiri
4.637
Cu adresă
2.700
Cu anul înregistrat
828 · 18 %
Înainte de 1978
51 %
Cu numărul de etaje înregistrat
1.615 · 35 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
10
Suprafață construită, total (m²)
851.170
Firme înregistrate
178
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.347
2 niveluri
235
3 niveluri
23
4 niveluri
4
5 niveluri
5
6 niveluri
1
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
14

Când au fost construite. 828 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
3
1920–1945
27
1946–1960
131
1961–1970
131
1971–1980
164
1981–1990
33
1991–2000
124
2001–2010
58
2011 și după
157

Câte etaje au. 1.615 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.347
2 niveluri
235
3 niveluri
23
4 niveluri
4
5 niveluri
5
6 niveluri
1
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Săvinești. Străzile din Săvinești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 14 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
14
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
851.170

51 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
828 · 18 %
Înainte de 1978
51 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.