Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Sebeș

15.085 de clădiri în Sebeș. 22 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
36
1920–1945
81
1946–1960
82
1961–1970
100
1971–1980
123
1981–1990
78
1991–2000
221
2001–2010
156
2011 și după
916
SebeșAlba
Clădiri
15.085
Cu adresă
7.448
Cu anul înregistrat
1.793 · 12 %
Înainte de 1978
22 %
Cu numărul de etaje înregistrat
3.920 · 26 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
47
Suprafață construită, total (m²)
2.630.855
Firme înregistrate
690
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
2.588
2 niveluri
946
3 niveluri
339
4 niveluri
20
5 niveluri
17
6 niveluri
6
7 niveluri
4
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
41

Când au fost construite. 1.793 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
36
1920–1945
81
1946–1960
82
1961–1970
100
1971–1980
123
1981–1990
78
1991–2000
221
2001–2010
156
2011 și după
916

Câte etaje au. 3.920 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
2.588
2 niveluri
946
3 niveluri
339
4 niveluri
20
5 niveluri
17
6 niveluri
6
7 niveluri
4
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Sebeș. Străzile din Sebeș pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 41 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 2 acoperișuri verificate pe imagini aeriene aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
41
Verificate pe imagini aeriene
Acoperișuri verificate
2
Cu panouri
0
Pondere
0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
2.630.855

22 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.793 · 12 %
Înainte de 1978
22 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.