Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Sfântu Gheorghe

10.520 de clădiri în Sfântu Gheorghe. 36 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
105
1920–1945
129
1946–1960
152
1961–1970
160
1971–1980
189
1981–1990
111
1991–2000
140
2001–2010
154
2011 și după
673
Sfântu GheorgheCovasna
Clădiri
10.520
Cu adresă
6.123
Cu anul înregistrat
1.813 · 17 %
Înainte de 1978
36 %
Cu numărul de etaje înregistrat
3.028 · 29 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
145
Suprafață construită, total (m²)
2.160.524
Firme înregistrate
1.169
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.791
2 niveluri
816
3 niveluri
276
4 niveluri
53
5 niveluri
64
6 niveluri
9
7 niveluri
10
8 niveluri
3
9 niveluri
4
10 sau mai multe niveluri
2
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
73

Când au fost construite. 1.813 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
105
1920–1945
129
1946–1960
152
1961–1970
160
1971–1980
189
1981–1990
111
1991–2000
140
2001–2010
154
2011 și după
673

Câte etaje au. 3.028 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.791
2 niveluri
816
3 niveluri
276
4 niveluri
53
5 niveluri
64
6 niveluri
9
7 niveluri
10
8 niveluri
3
9 niveluri
4
10 sau mai multe niveluri
2

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Sfântu Gheorghe. Străzile din Sfântu Gheorghe pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 73 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
73
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
2.160.524

36 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.813 · 17 %
Înainte de 1978
36 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.