Clădirile din Sic
3.175 de clădiri în Sic. 58 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 12
- 1920–1945
- 35
- 1946–1960
- 188
- 1961–1970
- 177
- 1971–1980
- 214
- 1981–1990
- 118
- 1991–2000
- 135
- 2001–2010
- 6
- 2011 și după
- 42
SicCluj
- Clădiri
- 3.175
- Cu adresă
- 1.965
- Cu anul înregistrat
- 927 · 29 %
- Înainte de 1978
- 58 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.156 · 36 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 1
- Suprafață construită, total (m²)
- 230.013
- Firme înregistrate
- 78
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 852
- 2 niveluri
- 261
- 3 niveluri
- 42
- 4 niveluri
- 1
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 927 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 12 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 35 | |
| 1946–1960 | 188 | |
| 1961–1970 | 177 | |
| 1971–1980 | 214 | |
| 1981–1990 | 118 | |
| 1991–2000 | 135 | |
| 2001–2010 | 6 | |
| 2011 și după | 42 |
Câte etaje au. 1.156 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 852 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 261 | |
| 3 niveluri | 42 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | I 477A, Sic | 4 etaje |
| 2 | I 127, Sic | 3 etaje |
| 3 | Strada III 360, Sic | 3 etaje |
| 4 | II 180, Sic | 3 etaje |
| 5 | Strada a III a 27, Sic | 3 etaje |
Străzile din Sic. Străzile din Sic pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 10
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | II | 148 |
| 2 | I | 137 |
| 3 | III | 121 |
| 4 | Strada a II-a | 13 |
| 5 | Strada -I-a | 13 |
| 6 | Strada a III a | 9 |
| 7 | Strada Iii-A | 6 |
| 8 | Strada 1 | 4 |
| 9 | Strada Ii-A | 4 |
| 10 | Strada I I I | 4 |
58 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 927 · 29 %
- Înainte de 1978
- 58 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.