Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Simeria

6.954 de clădiri în Simeria. 58 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
64
1920–1945
198
1946–1960
255
1961–1970
212
1971–1980
171
1981–1990
65
1991–2000
160
2001–2010
63
2011 și după
303
SimeriaHunedoara
Clădiri
6.954
Cu adresă
3.955
Cu anul înregistrat
1.491 · 21 %
Înainte de 1978
58 %
Cu numărul de etaje înregistrat
2.376 · 34 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
13
Suprafață construită, total (m²)
1.061.920
Firme înregistrate
229
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.713
2 niveluri
551
3 niveluri
99
4 niveluri
8
5 niveluri
5
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
20

Când au fost construite. 1.491 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
64
1920–1945
198
1946–1960
255
1961–1970
212
1971–1980
171
1981–1990
65
1991–2000
160
2001–2010
63
2011 și după
303

Câte etaje au. 2.376 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.713
2 niveluri
551
3 niveluri
99
4 niveluri
8
5 niveluri
5
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Simeria. Străzile din Simeria pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 30

Panouri solare văzute pe 20 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
20
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
1.061.920

58 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.491 · 21 %
Înainte de 1978
58 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.