Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Șimian

9.935 de clădiri în Șimian. 33 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
8
1920–1945
47
1946–1960
131
1961–1970
129
1971–1980
113
1981–1990
132
1991–2000
178
2001–2010
75
2011 și după
321
ȘimianMehedinți
Clădiri
9.935
Cu adresă
6.409
Cu anul înregistrat
1.134 · 11 %
Înainte de 1978
33 %
Cu numărul de etaje înregistrat
7.540 · 76 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
47
Suprafață construită, total (m²)
917.307
Firme înregistrate
0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
5.935
2 niveluri
1.288
3 niveluri
270
4 niveluri
46
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
1
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
16

Când au fost construite. 1.134 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
8
1920–1945
47
1946–1960
131
1961–1970
129
1971–1980
113
1981–1990
132
1991–2000
178
2001–2010
75
2011 și după
321

Câte etaje au. 7.540 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
5.935
2 niveluri
1.288
3 niveluri
270
4 niveluri
46
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
1
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5
Clădire Înălțime
1 E70 143, Șimian 4 etaje
2 Calea Hinovei 7, Șimian 4 etaje
3 Strada Carol I 3, Cerneți 3 etaje
4 nr. 64, Șimian 3 etaje
5 nr. 152, Șimian 3 etaje

Străzile din Șimian. Străzile din Șimian pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 16 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
16
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
917.307

33 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.134 · 11 %
Înainte de 1978
33 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.