Clădirile din Slătioara
3.412 clădiri în Slătioara. 44 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 5
- 1920–1945
- 60
- 1946–1960
- 143
- 1961–1970
- 175
- 1971–1980
- 80
- 1981–1990
- 51
- 1991–2000
- 101
- 2001–2010
- 101
- 2011 și după
- 296
SlătioaraOlt
- Clădiri
- 3.412
- Cu adresă
- 1.685
- Cu anul înregistrat
- 1.012 · 30 %
- Înainte de 1978
- 44 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.265 · 37 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 2
- Suprafață construită, total (m²)
- 285.607
- Firme înregistrate
- 125
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 937
- 2 niveluri
- 291
- 3 niveluri
- 35
- 4 niveluri
- 2
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 17
Când au fost construite. 1.012 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 5 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 60 | |
| 1946–1960 | 143 | |
| 1961–1970 | 175 | |
| 1971–1980 | 80 | |
| 1981–1990 | 51 | |
| 1991–2000 | 101 | |
| 2001–2010 | 101 | |
| 2011 și după | 296 |
Câte etaje au. 1.265 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 937 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 291 | |
| 3 niveluri | 35 | |
| 4 niveluri | 2 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Unirii 2, Slătioara | 3 etaje |
| 2 | Strada Oltului 11, Slătioara | 3 etaje |
| 3 | Strada Primăverii 38, Salcia | 3 etaje |
| 4 | Strada Unirii 10, Slătioara | 3 etaje |
| 5 | Strada Unirii 84, Slătioara | 3 etaje |
Străzile din Slătioara. Străzile din Slătioara pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Unirii | 84 |
| 2 | Strada Nifon Criveanu | 56 |
| 3 | Strada Primăverii | 47 |
| 4 | Strada Viilor | 31 |
| 5 | Strada Gănesii | 25 |
| 6 | Strada Victoriei | 23 |
| 7 | Strada Zăvoiului | 22 |
| 8 | Strada Tineretului | 21 |
| 9 | Strada Viorelelor | 16 |
| 10 | Strada Constructorului | 14 |
| 11 | Strada Parcului | 14 |
| 12 | Strada Teilor | 14 |
| 13 | Strada Liliacului | 13 |
| 14 | Strada Garofitei | 12 |
| 15 | Strada Ana Argeșeanu | 11 |
| 16 | Strada Beica | 9 |
| 17 | Strada Cireșului | 9 |
| 18 | Strada Gheorghe Argeșeanu | 9 |
| 19 | Strada Răsăritului | 9 |
| 20 | Strada Florilor | 8 |
| 21 | Strada Revoluției | 8 |
| 22 | Strada Bisericii | 7 |
| 23 | Strada Farmaciei | 7 |
| 24 | Strada Oltului | 7 |
| 25 | Alee Salcâmului | 5 |
| 26 | Strada Constantin Brâncoveanu | 5 |
| 27 | Strada Eugen Ionescu | 5 |
| 28 | Strada Păcii | 5 |
| 29 | Alee Crinului | 4 |
| 30 | Alee Narcisei | 3 |
Panouri solare văzute pe 17 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 17
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 285.607
44 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.012 · 30 %
- Înainte de 1978
- 44 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.