Clădirile din Slătioara
4.709 clădiri în Slătioara. 47 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 11
- 1920–1945
- 43
- 1946–1960
- 169
- 1961–1970
- 202
- 1971–1980
- 182
- 1981–1990
- 134
- 1991–2000
- 304
- 2001–2010
- 33
- 2011 și după
- 81
SlătioaraVâlcea
- Clădiri
- 4.709
- Cu adresă
- 1.433
- Cu anul înregistrat
- 1.159 · 25 %
- Înainte de 1978
- 47 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.222 · 26 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 2
- Suprafață construită, total (m²)
- 316.876
- Firme înregistrate
- 16
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 918
- 2 niveluri
- 265
- 3 niveluri
- 37
- 4 niveluri
- 2
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 1.159 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 11 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 43 | |
| 1946–1960 | 169 | |
| 1961–1970 | 202 | |
| 1971–1980 | 182 | |
| 1981–1990 | 134 | |
| 1991–2000 | 304 | |
| 2001–2010 | 33 | |
| 2011 și după | 81 |
Câte etaje au. 1.222 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 918 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 265 | |
| 3 niveluri | 37 | |
| 4 niveluri | 2 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Ridiche 4, Rugetu | 4 etaje |
| 2 | Ghelmegeanu 1, Milostea | 3 etaje |
| 3 | Militaru 5, Rugetu | 3 etaje |
| 4 | Bisericii 22, Milostea | 3 etaje |
| 5 | Cumpene 10, Slătioara | 3 etaje |
Străzile din Slătioara. Străzile din Slătioara pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principală 3 | 35 |
| 2 | Principală 2 | 25 |
| 3 | Principală 1 | 22 |
| 4 | Principală 1 | 18 |
| 5 | Slătioara Principală 1 | 18 |
| 6 | Mogesti-Oarba | 16 |
| 7 | Slătioara Principală 2 | 14 |
| 8 | Linie Coasta Cerbului | 13 |
| 9 | Principala 1 | 12 |
| 10 | Mogesti Principala 1 | 11 |
| 11 | Bisericii | 10 |
| 12 | Guesti | 10 |
| 13 | Principala 2 | 10 |
| 14 | Scoala Veche Manasesti | 10 |
| 15 | Cumpene Coiobi | 9 |
| 16 | Dispensarului | 7 |
| 17 | Gresarea 1 | 7 |
| 18 | Mogesti Dn 67 | 7 |
| 19 | Siloz | 7 |
| 20 | Principală 2 | 6 |
| 21 | Cumpene | 5 |
| 22 | Mogesti-Centru | 5 |
| 23 | Table-Fantană | 5 |
| 24 | Mogești 3 | 4 |
| 25 | Stroescu | 4 |
| 26 | Chivu Drăgulescu Coasta Cerbului | 3 |
| 27 | Guești Șoseaua Veche | 3 |
| 28 | Militaru | 3 |
| 29 | Strada Florescu | 3 |
| 30 | Strada Mogoșenilor | 3 |
47 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.159 · 25 %
- Înainte de 1978
- 47 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.