Clădirile din Smeura
8.423 de clădiri în Smeura. 16 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 15
- 1920–1945
- 65
- 1946–1960
- 72
- 1961–1970
- 113
- 1971–1980
- 96
- 1981–1990
- 87
- 1991–2000
- 139
- 2001–2010
- 168
- 2011 și după
- 1.271
SmeuraArgeș
- Clădiri
- 8.423
- Cu adresă
- 4.253
- Cu anul înregistrat
- 2.026 · 24 %
- Înainte de 1978
- 16 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 3.329 · 40 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 44
- Suprafață construită, total (m²)
- 812.431
- Firme înregistrate
- 219
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.818
- 2 niveluri
- 1.332
- 3 niveluri
- 135
- 4 niveluri
- 38
- 5 niveluri
- 2
- 6 niveluri
- 3
- 7 niveluri
- 1
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 6
Când au fost construite. 2.026 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 15 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 65 | |
| 1946–1960 | 72 | |
| 1961–1970 | 113 | |
| 1971–1980 | 96 | |
| 1981–1990 | 87 | |
| 1991–2000 | 139 | |
| 2001–2010 | 168 | |
| 2011 și după | 1.271 |
Câte etaje au. 3.329 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.818 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 1.332 | |
| 3 niveluri | 135 | |
| 4 niveluri | 38 | |
| 5 niveluri | 2 | |
| 6 niveluri | 3 | |
| 7 niveluri | 1 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Gazului 113, Smeura | 7 etaje |
| 2 | Aleea Făget 8, Smeura | 5 etaje |
| 3 | Strada Gazului 16, Smeura | 4 etaje |
| 4 | Strada Gazului 16, Smeura | 4 etaje |
| 5 | Strada Străinari 35, Smeura | 4 etaje |
Străzile din Smeura. Străzile din Smeura pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Olteni | 138 |
| 2 | Principală | 124 |
| 3 | Calea Dragasani | 74 |
| 4 | Calea Dragasani | 67 |
| 5 | Stoenari | 55 |
| 6 | Principală | 54 |
| 7 | Câmpului | 48 |
| 8 | Prunilor | 41 |
| 9 | Băsăngești | 40 |
| 10 | Calea Drăgășani | 38 |
| 11 | Târdesti | 38 |
| 12 | Principală | 33 |
| 13 | Principală | 33 |
| 14 | Smeura de Sus | 33 |
| 15 | Strada Gazului | 33 |
| 16 | Drumul Morii | 29 |
| 17 | Bisericii | 28 |
| 18 | Aleea Dealului | 23 |
| 19 | Fundatura Campului | 23 |
| 20 | Strada Drumu Morii | 19 |
| 21 | Aleea Primaverii | 15 |
| 22 | Strada Străinari | 15 |
| 23 | Semicerc | 14 |
| 24 | Aleea Victoriei | 13 |
| 25 | Strada Cireșului | 13 |
| 26 | Aleea Târdestiu Mic | 12 |
| 27 | Livezii | 12 |
| 28 | Pinilor | 12 |
| 29 | Strada Curături | 12 |
| 30 | Aleea Rozelor | 11 |
Panouri solare văzute pe 6 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 6
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 812.431
16 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 2.026 · 24 %
- Înainte de 1978
- 16 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.