Clădirile din Șomcuta Mare
7.577 de clădiri în Șomcuta Mare. 55 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 14
- 1920–1945
- 54
- 1946–1960
- 221
- 1961–1970
- 355
- 1971–1980
- 356
- 1981–1990
- 186
- 1991–2000
- 255
- 2001–2010
- 35
- 2011 și după
- 139
Șomcuta MareMaramureș
- Clădiri
- 7.577
- Cu adresă
- 3.901
- Cu anul înregistrat
- 1.615 · 21 %
- Înainte de 1978
- 55 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.743 · 23 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 7
- Suprafață construită, total (m²)
- 718.237
- Firme înregistrate
- 119
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.201
- 2 niveluri
- 437
- 3 niveluri
- 98
- 4 niveluri
- 7
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 13
Când au fost construite. 1.615 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 14 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 54 | |
| 1946–1960 | 221 | |
| 1961–1970 | 355 | |
| 1971–1980 | 356 | |
| 1981–1990 | 186 | |
| 1991–2000 | 255 | |
| 2001–2010 | 35 | |
| 2011 și după | 139 |
Câte etaje au. 1.743 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.201 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 437 | |
| 3 niveluri | 98 | |
| 4 niveluri | 7 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Repubicii 19, Șomcuta Mare | 4 etaje |
| 2 | nr. 111, Buciumi | 4 etaje |
| 3 | nr. 125, Ciolt | 4 etaje |
| 4 | nr. 69, Buteasa | 4 etaje |
| 5 | Repubicii 26, Șomcuta Mare | 3 etaje |
Străzile din Șomcuta Mare. Străzile din Șomcuta Mare pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 29
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Nicolae Bălcescu | 53 |
| 2 | Repubicii | 29 |
| 3 | Finteușului | 22 |
| 4 | Cornului | 21 |
| 5 | Cioltului | 14 |
| 6 | Mocirii | 14 |
| 7 | Văleniului | 13 |
| 8 | Iuliu Maniu | 12 |
| 9 | Ciocârliei | 9 |
| 10 | Spitalului | 9 |
| 11 | Budenii | 8 |
| 12 | Someș | 8 |
| 13 | Făgețel | 7 |
| 14 | 1 Decembrie | 6 |
| 15 | Abator | 6 |
| 16 | Cetății | 6 |
| 17 | Grădinari | 6 |
| 18 | Mireșului | 6 |
| 19 | Morii | 6 |
| 20 | 1 Mai | 5 |
| 21 | Strada Republicii | 5 |
| 22 | Corneasa | 4 |
| 23 | Mecenii | 4 |
| 24 | Mihail Sadoveanu | 4 |
| 25 | Strada Văii | 4 |
| 26 | Vasile Lucaciu | 4 |
| 27 | Avram Iancu | 3 |
| 28 | Ioan Buteanu | 3 |
| 29 | Strada Livezilor | 3 |
Panouri solare văzute pe 13 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 13
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 718.237
55 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.615 · 21 %
- Înainte de 1978
- 55 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.