Clădirile din Sprâncenata
3.357 de clădiri în Sprâncenata. 67 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 17
- 1920–1945
- 167
- 1946–1960
- 471
- 1961–1970
- 580
- 1971–1980
- 316
- 1981–1990
- 155
- 1991–2000
- 199
- 2001–2010
- 135
- 2011 și după
- 156
SprâncenataOlt
- Clădiri
- 3.357
- Cu adresă
- 2.368
- Cu anul înregistrat
- 2.196 · 65 %
- Înainte de 1978
- 67 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.302 · 69 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 209.626
- Firme înregistrate
- 34
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 2.124
- 2 niveluri
- 173
- 3 niveluri
- 5
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 2.196 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 17 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 167 | |
| 1946–1960 | 471 | |
| 1961–1970 | 580 | |
| 1971–1980 | 316 | |
| 1981–1990 | 155 | |
| 1991–2000 | 199 | |
| 2001–2010 | 135 | |
| 2011 și după | 156 |
Câte etaje au. 2.302 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 2.124 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 173 | |
| 3 niveluri | 5 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Primăriei 1, Sprâncenata | 3 etaje |
| 2 | Strada Apusului 2, Sprâncenata | 3 etaje |
| 3 | Strada Muscatei 33, Bârseștii de Sus | 3 etaje |
| 4 | Strada Sudului 85, Sprâncenata | 3 etaje |
| 5 | Stejarului 107, Frunzaru | 2 etaje |
Străzile din Sprâncenata. Străzile din Sprâncenata pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Sudului | 349 |
| 2 | Strada Florilor | 97 |
| 3 | Stejarului | 92 |
| 4 | Violetei | 57 |
| 5 | Mărului | 50 |
| 6 | Bălții | 36 |
| 7 | Fagului | 31 |
| 8 | Teiului | 28 |
| 9 | Strada Muscatei | 25 |
| 10 | Pinului | 20 |
| 11 | Salcâmului | 20 |
| 12 | Strada Crizantemei | 16 |
| 13 | Strada Dealului | 15 |
| 14 | Mesteacănului | 13 |
| 15 | Recunoștiinței | 13 |
| 16 | Cireșului | 12 |
| 17 | Paltinului | 12 |
| 18 | Apusului | 11 |
| 19 | Strada Corăbioarei | 11 |
| 20 | Strada Haiducului | 11 |
| 21 | Strada Macului | 11 |
| 22 | Strada Eternității | 10 |
| 23 | Speranței | 9 |
| 24 | Strada Islazului | 9 |
| 25 | Arțarului | 8 |
| 26 | Frasinului | 8 |
| 27 | Garofiței | 8 |
| 28 | Strada Primaverii | 8 |
| 29 | Zambilei | 8 |
| 30 | Bradului | 7 |
67 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 2.196 · 65 %
- Înainte de 1978
- 67 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.