Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Suceava

19.581 de clădiri în Suceava. 25 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
50
1920–1945
64
1946–1960
231
1961–1970
233
1971–1980
310
1981–1990
138
1991–2000
459
2001–2010
641
2011 și după
1.283
SuceavaRomânia
Clădiri
19.581
Cu adresă
11.790
Cu anul înregistrat
3.409 · 17 %
Înainte de 1978
25 %
Cu numărul de etaje înregistrat
6.970 · 36 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
394
Suprafață construită, total (m²)
3.629.770
Firme înregistrate
3.269
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
3.928
2 niveluri
1.883
3 niveluri
765
4 niveluri
188
5 niveluri
71
6 niveluri
47
7 niveluri
22
8 niveluri
19
9 niveluri
14
10 sau mai multe niveluri
33
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
30
Pe imagini nedatate
22

Când au fost construite. 3.409 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
50
1920–1945
64
1946–1960
231
1961–1970
233
1971–1980
310
1981–1990
138
1991–2000
459
2001–2010
641
2011 și după
1.283

Câte etaje au. 6.970 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
3.928
2 niveluri
1.883
3 niveluri
765
4 niveluri
188
5 niveluri
71
6 niveluri
47
7 niveluri
22
8 niveluri
19
9 niveluri
14
10 sau mai multe niveluri
33

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Suceava. Străzile din Suceava pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 30 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 8 din 870 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
30
Pe imagini nedatate
22
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
870
Cu panouri
8
Pondere
0,9 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
3.629.770

25 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
3.409 · 17 %
Înainte de 1978
25 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.