Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Târgu Mureș

21.931 de clădiri în Târgu Mureș. 28 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
53
1920–1945
94
1946–1960
325
1961–1970
72
1971–1980
109
1981–1990
72
1991–2000
135
2001–2010
199
2011 și după
1.159
Târgu MureșMureș
Clădiri
21.931
Cu adresă
14.594
Cu anul înregistrat
2.218 · 10 %
Înainte de 1978
28 %
Cu numărul de etaje înregistrat
6.361 · 29 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
467
Suprafață construită, total (m²)
4.516.954
Firme înregistrate
6.102
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
2.688
2 niveluri
2.140
3 niveluri
1.066
4 niveluri
225
5 niveluri
94
6 niveluri
40
7 niveluri
21
8 niveluri
23
9 niveluri
17
10 sau mai multe niveluri
47
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
314

Când au fost construite. 2.218 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
53
1920–1945
94
1946–1960
325
1961–1970
72
1971–1980
109
1981–1990
72
1991–2000
135
2001–2010
199
2011 și după
1.159

Câte etaje au. 6.361 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
2.688
2 niveluri
2.140
3 niveluri
1.066
4 niveluri
225
5 niveluri
94
6 niveluri
40
7 niveluri
21
8 niveluri
23
9 niveluri
17
10 sau mai multe niveluri
47

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Târgu Mureș. Străzile din Târgu Mureș pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 314 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 603 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2021 și 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
314
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2021 și 2022
Acoperișuri verificate
603
Cu panouri
0
Pondere
0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
4.516.954

28 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
2.218 · 10 %
Înainte de 1978
28 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.