Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Teiuș

5.597 de clădiri în Teiuș. 57 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
32
1920–1945
92
1946–1960
111
1961–1970
117
1971–1980
62
1981–1990
62
1991–2000
90
2001–2010
31
2011 și după
113
TeiușAlba
Clădiri
5.597
Cu adresă
2.673
Cu anul înregistrat
710 · 13 %
Înainte de 1978
57 %
Cu numărul de etaje înregistrat
2.133 · 38 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
14
Suprafață construită, total (m²)
552.561
Firme înregistrate
115
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.769
2 niveluri
284
3 niveluri
66
4 niveluri
6
5 niveluri
7
6 niveluri
1
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
14

Când au fost construite. 710 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
32
1920–1945
92
1946–1960
111
1961–1970
117
1971–1980
62
1981–1990
62
1991–2000
90
2001–2010
31
2011 și după
113

Câte etaje au. 2.133 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.769
2 niveluri
284
3 niveluri
66
4 niveluri
6
5 niveluri
7
6 niveluri
1
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Teiuș. Străzile din Teiuș pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 14 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
14
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
552.561

57 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
710 · 13 %
Înainte de 1978
57 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.