Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Turda

14.771 de clădiri în Turda. 32 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
22
1920–1945
67
1946–1960
118
1961–1970
160
1971–1980
206
1981–1990
104
1991–2000
251
2001–2010
147
2011 și după
524
TurdaCluj
Clădiri
14.771
Cu adresă
8.905
Cu anul înregistrat
1.599 · 11 %
Înainte de 1978
32 %
Cu numărul de etaje înregistrat
3.330 · 23 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
92
Suprafață construită, total (m²)
2.333.247
Firme înregistrate
1.901
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.917
2 niveluri
924
3 niveluri
397
4 niveluri
54
5 niveluri
24
6 niveluri
7
7 niveluri
5
8 niveluri
2
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
29

Când au fost construite. 1.599 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
22
1920–1945
67
1946–1960
118
1961–1970
160
1971–1980
206
1981–1990
104
1991–2000
251
2001–2010
147
2011 și după
524

Câte etaje au. 3.330 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.917
2 niveluri
924
3 niveluri
397
4 niveluri
54
5 niveluri
24
6 niveluri
7
7 niveluri
5
8 niveluri
2
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Turda. Străzile din Turda pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 29 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
29
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
2.333.247

32 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.599 · 11 %
Înainte de 1978
32 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.