Clădirile din Uricani
3.756 de clădiri în Uricani. 22 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 0
- 1920–1945
- 29
- 1946–1960
- 64
- 1961–1970
- 74
- 1971–1980
- 115
- 1981–1990
- 162
- 1991–2000
- 277
- 2001–2010
- 68
- 2011 și după
- 201
UricaniHunedoara
- Clădiri
- 3.756
- Cu adresă
- 1.288
- Cu anul înregistrat
- 990 · 26 %
- Înainte de 1978
- 22 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.182 · 31 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 67
- Suprafață construită, total (m²)
- 385.414
- Firme înregistrate
- 36
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 782
- 2 niveluri
- 265
- 3 niveluri
- 68
- 4 niveluri
- 41
- 5 niveluri
- 14
- 6 niveluri
- 12
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 990 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 0 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 29 | |
| 1946–1960 | 64 | |
| 1961–1970 | 74 | |
| 1971–1980 | 115 | |
| 1981–1990 | 162 | |
| 1991–2000 | 277 | |
| 2001–2010 | 68 | |
| 2011 și după | 201 |
Câte etaje au. 1.182 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 782 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 265 | |
| 3 niveluri | 68 | |
| 4 niveluri | 41 | |
| 5 niveluri | 14 | |
| 6 niveluri | 12 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Rostoveanu 2A, Câmpu lui Neag | 4 etaje |
| 2 | Valea Paroșenilor 12, Câmpu lui Neag | 4 etaje |
| 3 | Valea Paroșenilor 14, Câmpu lui Neag | 4 etaje |
| 4 | Strada Retezat 1, Câmpu lui Neag | 4 etaje |
| 5 | nr. 16, Uricani | 4 etaje |
Străzile din Uricani. Străzile din Uricani pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Principală | 26 |
| 2 | Valea Paroșenilor | 14 |
| 3 | Strada Bulzu | 13 |
| 4 | Rostoveanu | 12 |
| 5 | Strada Sterminos | 10 |
| 6 | Bilugu | 8 |
| 7 | Strada Catedralei | 8 |
| 8 | Strada Stadionului | 8 |
| 9 | Strada Valea Parosenilor | 8 |
| 10 | Cîmpu lui Neag | 7 |
| 11 | Popești | 7 |
| 12 | Strada Murgonilor | 7 |
| 13 | Strada Pompierilor | 7 |
| 14 | Valea de Brazi | 7 |
| 15 | Valomir | 7 |
| 16 | Buta | 6 |
| 17 | Strada Campu lui Neag | 6 |
| 18 | Păroasa | 5 |
| 19 | Strada 1 Decembrie | 5 |
| 20 | Strada Bilugu | 5 |
| 21 | Strada Marsevoni | 5 |
| 22 | Strada Platoul Soarelui | 5 |
| 23 | Valea de Pești | 5 |
| 24 | Cabanelor | 4 |
| 25 | Strada Campul lui Neag | 4 |
| 26 | Strada Dinoni | 4 |
| 27 | Strada Jandarmeriei | 4 |
| 28 | Strada Paroasa | 4 |
| 29 | Strada Valea de Brazi | 4 |
| 30 | Priboaia | 3 |
22 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 990 · 26 %
- Înainte de 1978
- 22 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.