Clădirile din Văcarea
6.499 de clădiri în Văcarea. 34 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 6
- 1920–1945
- 42
- 1946–1960
- 113
- 1961–1970
- 165
- 1971–1980
- 184
- 1981–1990
- 180
- 1991–2000
- 382
- 2001–2010
- 47
- 2011 și după
- 168
VăcareaGorj
- Clădiri
- 6.499
- Cu adresă
- 1.347
- Cu anul înregistrat
- 1.287 · 20 %
- Înainte de 1978
- 34 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.712 · 26 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 438.583
- Firme înregistrate
- 0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.487
- 2 niveluri
- 210
- 3 niveluri
- 15
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 2
Când au fost construite. 1.287 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 6 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 42 | |
| 1946–1960 | 113 | |
| 1961–1970 | 165 | |
| 1971–1980 | 184 | |
| 1981–1990 | 180 | |
| 1991–2000 | 382 | |
| 2001–2010 | 47 | |
| 2011 și după | 168 |
Câte etaje au. 1.712 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.487 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 210 | |
| 3 niveluri | 15 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | nr. 118, Dănești | 3 etaje |
| 2 | Principală 123, Bucureasa | 3 etaje |
| 3 | nr. 61, Dănești | 3 etaje |
| 4 | nr. 105, Barza | 3 etaje |
| 5 | Cornet 75, Șasa | 3 etaje |
Străzile din Văcarea. Străzile din Văcarea pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 20
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Urzica | 23 |
| 2 | Principală | 22 |
| 3 | Peret | 20 |
| 4 | Cornet | 19 |
| 5 | Linia 1 | 19 |
| 6 | Principală | 15 |
| 7 | Strada Paliță Aurelian | 10 |
| 8 | Principală | 8 |
| 9 | Arțari | 7 |
| 10 | Principală | 7 |
| 11 | Ciortești | 6 |
| 12 | Principală | 6 |
| 13 | Fântânii | 5 |
| 14 | Mărgăritarului | 5 |
| 15 | Pârâul Beciului | 4 |
| 16 | Bisericii | 3 |
| 17 | Bisericii | 3 |
| 18 | Eroilor | 3 |
| 19 | Piscul Branii | 3 |
| 20 | Prof. Gheorghe Catană | 3 |
Panouri solare văzute pe 2 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 2
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 438.583
34 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.287 · 20 %
- Înainte de 1978
- 34 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.