Clădirile din Valea Cheii
5.043 de clădiri în Valea Cheii. 41 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 31
- 1920–1945
- 110
- 1946–1960
- 206
- 1961–1970
- 218
- 1971–1980
- 175
- 1981–1990
- 152
- 1991–2000
- 288
- 2001–2010
- 143
- 2011 și după
- 305
Valea CheiiVâlcea
- Clădiri
- 5.043
- Cu adresă
- 2.142
- Cu anul înregistrat
- 1.628 · 32 %
- Înainte de 1978
- 41 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.926 · 38 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 6
- Suprafață construită, total (m²)
- 310.245
- Firme înregistrate
- 56
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.323
- 2 niveluri
- 452
- 3 niveluri
- 145
- 4 niveluri
- 6
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Când au fost construite. 1.628 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 31 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 110 | |
| 1946–1960 | 206 | |
| 1961–1970 | 218 | |
| 1971–1980 | 175 | |
| 1981–1990 | 152 | |
| 1991–2000 | 288 | |
| 2001–2010 | 143 | |
| 2011 și după | 305 |
Câte etaje au. 1.926 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.323 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 452 | |
| 3 niveluri | 145 | |
| 4 niveluri | 6 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Principală 38, Vlăduceni | 4 etaje |
| 2 | Liliacului 11, Vlăduceni | 4 etaje |
| 3 | Principală 57, Valea Cheii | 4 etaje |
| 4 | Principală 59, Valea Cheii | 4 etaje |
| 5 | Liliacului 3, Vlăduceni | 4 etaje |
Străzile din Valea Cheii. Străzile din Valea Cheii pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principală | 58 |
| 2 | Cheia | 55 |
| 3 | Principală | 50 |
| 4 | Principală | 45 |
| 5 | Valea de Case | 27 |
| 6 | Industriei | 21 |
| 7 | Teiului | 21 |
| 8 | Coasta | 20 |
| 9 | Bălănești | 19 |
| 10 | Calea Mare | 18 |
| 11 | Mutuligeștilor | 17 |
| 12 | Soarelui | 17 |
| 13 | Satul Nou | 15 |
| 14 | Chiciora | 14 |
| 15 | Merilor | 14 |
| 16 | Dealul Pleșii | 13 |
| 17 | Luncii | 12 |
| 18 | Zamfirești | 12 |
| 19 | Bisericii | 11 |
| 20 | Coasta Mare | 11 |
| 21 | Olănești | 10 |
| 22 | Cireșilor | 9 |
| 23 | Florilor | 9 |
| 24 | Pietrarilor | 9 |
| 25 | Armoniei | 8 |
| 26 | Crinilor | 8 |
| 27 | Sărăcinești | 8 |
| 28 | Castanilor | 7 |
| 29 | Doamnei | 7 |
| 30 | Strada Dealul Viei | 7 |
Panouri solare văzute pe 1 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 310.245
41 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.628 · 32 %
- Înainte de 1978
- 41 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.