Clădirile din Valea Chioarului
2.817 clădiri în Valea Chioarului. 68 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 1
- 1920–1945
- 14
- 1946–1960
- 127
- 1961–1970
- 154
- 1971–1980
- 107
- 1981–1990
- 36
- 1991–2000
- 86
- 2001–2010
- 0
- 2011 și după
- 20
Valea ChioaruluiMaramureș
- Clădiri
- 2.817
- Cu adresă
- 1.617
- Cu anul înregistrat
- 545 · 19 %
- Înainte de 1978
- 68 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 676 · 24 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 1
- Suprafață construită, total (m²)
- 231.677
- Firme înregistrate
- 18
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 484
- 2 niveluri
- 170
- 3 niveluri
- 21
- 4 niveluri
- 1
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Când au fost construite. 545 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 1 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 14 | |
| 1946–1960 | 127 | |
| 1961–1970 | 154 | |
| 1971–1980 | 107 | |
| 1981–1990 | 36 | |
| 1991–2000 | 86 | |
| 2001–2010 | 0 | |
| 2011 și după | 20 |
Câte etaje au. 676 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 484 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 170 | |
| 3 niveluri | 21 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | nr. 6, Mesteacăn | 3 etaje |
| 2 | Litard 1, Valea Chioarului | 3 etaje |
| 3 | Strada Principală 110, Curtuiușu Mare | 3 etaje |
| 4 | Strada Mesteceni 2, Mesteacăn | 3 etaje |
| 5 | Strada Mesteceni 3, Mesteacăn | 3 etaje |
Străzile din Valea Chioarului. Străzile din Valea Chioarului pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 26
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Principală | 29 |
| 2 | Strada Chioarului | 28 |
| 3 | Strada Valea Nucilor | 15 |
| 4 | Strada Văraiului | 13 |
| 5 | Strada Morii | 11 |
| 6 | Strada Fericea | 10 |
| 7 | Strada Durușei | 9 |
| 8 | Strada Mesteceni | 8 |
| 9 | Strada Valea Găinii | 8 |
| 10 | Strada Chioar | 7 |
| 11 | Strada Fagului | 7 |
| 12 | Strada Bisericii | 5 |
| 13 | Strada Ciocenilor | 5 |
| 14 | Strada Mihai Viteazu | 5 |
| 15 | Strada Bălmoșenilor | 4 |
| 16 | Strada Izvorului | 4 |
| 17 | Strada La Chilie | 4 |
| 18 | Strada Pășiunii | 4 |
| 19 | Strada Bisericii | 3 |
| 20 | Strada Găborești | 3 |
| 21 | Strada Hereuș | 3 |
| 22 | Strada Pe Părău | 3 |
| 23 | Strada Școlii | 3 |
| 24 | Strada Vălceaua Larului | 3 |
| 25 | Strada Valea Caselor | 3 |
| 26 | Strada Valea Poienilor | 3 |
Panouri solare văzute pe 1 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 231.677
68 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 545 · 19 %
- Înainte de 1978
- 68 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.