Clădirile din Valea Lupului
6.222 de clădiri în Valea Lupului. 6 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 0
- 1920–1945
- 5
- 1946–1960
- 44
- 1961–1970
- 48
- 1971–1980
- 77
- 1981–1990
- 48
- 1991–2000
- 99
- 2001–2010
- 153
- 2011 și după
- 2.212
Valea LupuluiIași
- Clădiri
- 6.222
- Cu adresă
- 4.034
- Cu anul înregistrat
- 2.686 · 43 %
- Înainte de 1978
- 6 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.906 · 47 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 213
- Suprafață construită, total (m²)
- 649.273
- Firme înregistrate
- 738
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 872
- 2 niveluri
- 1.541
- 3 niveluri
- 280
- 4 niveluri
- 121
- 5 niveluri
- 67
- 6 niveluri
- 16
- 7 niveluri
- 8
- 8 niveluri
- 1
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 46
Când au fost construite. 2.686 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 0 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 5 | |
| 1946–1960 | 44 | |
| 1961–1970 | 48 | |
| 1971–1980 | 77 | |
| 1981–1990 | 48 | |
| 1991–2000 | 99 | |
| 2001–2010 | 153 | |
| 2011 și după | 2.212 |
Câte etaje au. 2.906 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 872 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 1.541 | |
| 3 niveluri | 280 | |
| 4 niveluri | 121 | |
| 5 niveluri | 67 | |
| 6 niveluri | 16 | |
| 7 niveluri | 8 | |
| 8 niveluri | 1 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Luminii 19B, Valea Lupului | 8 etaje |
| 2 | Strada Nufarului 9, Valea Lupului | 7 etaje |
| 3 | Strada Luminii 19A, Valea Lupului | 7 etaje |
| 4 | Strada Luminii 19A, Valea Lupului | 7 etaje |
| 5 | Strada Luminii 19C, Valea Lupului | 7 etaje |
Străzile din Valea Lupului. Străzile din Valea Lupului pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Piscului | 80 |
| 2 | Victoriei | 64 |
| 3 | Strada 1 Decembrie | 50 |
| 4 | Trandafirilor | 41 |
| 5 | Strada Garoafei | 38 |
| 6 | Strada Lucian Blaga | 36 |
| 7 | Strada Rubinului | 35 |
| 8 | Magnoliei | 34 |
| 9 | Valea Prisăcii | 34 |
| 10 | Voinicului | 34 |
| 11 | Lacului | 32 |
| 12 | Lalelelor | 31 |
| 13 | Strada Luminii | 29 |
| 14 | Bisericii | 27 |
| 15 | Soarelui | 26 |
| 16 | Strada Căminului | 26 |
| 17 | Cuza Vodă | 25 |
| 18 | Mestecăniș | 24 |
| 19 | Sergiu Celibidache | 23 |
| 20 | Aleea cu nuci | 22 |
| 21 | Strada Basmului | 21 |
| 22 | Strada Petrache Poenaru | 20 |
| 23 | Gheorghe Asachi | 19 |
| 24 | Ion Creangă | 19 |
| 25 | Strada Henri Coandă | 19 |
| 26 | Dn28 | 18 |
| 27 | Strada Ecaterina Teodoroiu | 17 |
| 28 | Strada Zaharia Stancu | 17 |
| 29 | Nufărului | 16 |
| 30 | Strada Nicolae Grigorescu | 16 |
Panouri solare văzute pe 46 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 1 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2021 aveau panouri.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 46
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2021
- Acoperișuri verificate
- 1
- Cu panouri
- 0
- Pondere
- 0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 649.273
6 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 2.686 · 43 %
- Înainte de 1978
- 6 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.