Clădirile din Valea Mare-Podgoria
12.666 de clădiri în Valea Mare-Podgoria. 25 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 26
- 1920–1945
- 98
- 1946–1960
- 165
- 1961–1970
- 188
- 1971–1980
- 217
- 1981–1990
- 114
- 1991–2000
- 174
- 2001–2010
- 288
- 2011 și după
- 1.220
Valea Mare-PodgoriaArgeș
- Clădiri
- 12.666
- Cu adresă
- 6.767
- Cu anul înregistrat
- 2.490 · 20 %
- Înainte de 1978
- 25 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 4.854 · 38 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 56
- Suprafață construită, total (m²)
- 1.314.322
- Firme înregistrate
- 193
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 2.853
- 2 niveluri
- 1.706
- 3 niveluri
- 239
- 4 niveluri
- 49
- 5 niveluri
- 7
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 12
Când au fost construite. 2.490 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 26 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 98 | |
| 1946–1960 | 165 | |
| 1961–1970 | 188 | |
| 1971–1980 | 217 | |
| 1981–1990 | 114 | |
| 1991–2000 | 174 | |
| 2001–2010 | 288 | |
| 2011 și după | 1.220 |
Câte etaje au. 4.854 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 2.853 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 1.706 | |
| 3 niveluri | 239 | |
| 4 niveluri | 49 | |
| 5 niveluri | 7 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Aleea Apusului 29, Ștefăneștii Noi | 5 etaje |
| 2 | Strada Cavalerului 38, Valea Mare-Podgoria | 4 etaje |
| 3 | Strada Cavalerului 38C, Valea Mare-Podgoria | 4 etaje |
| 4 | Strada Coasta Campului 1B, Ștefăneștii Noi | 4 etaje |
| 5 | Strada Cavalerului 366C, Valea Mare-Podgoria | 4 etaje |
Străzile din Valea Mare-Podgoria. Străzile din Valea Mare-Podgoria pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Coasta Câmpului | 68 |
| 2 | Strada Morii | 65 |
| 3 | Cavalerului | 56 |
| 4 | Oțelești | 52 |
| 5 | Calea București | 51 |
| 6 | Izvorani | 42 |
| 7 | Valea Mare | 41 |
| 8 | Primăverii | 40 |
| 9 | Strada Mironescu | 39 |
| 10 | Zăvoi | 38 |
| 11 | Calea Bucuresti | 36 |
| 12 | Calea București | 33 |
| 13 | Drumul Gorgoiești | 29 |
| 14 | Strada Campului | 29 |
| 15 | Strada Sticlelor | 28 |
| 16 | Coasta Câmpului | 24 |
| 17 | Drumul Gării | 21 |
| 18 | Salcâmilor | 21 |
| 19 | Ulița Vâlculești | 21 |
| 20 | Strada Valea Popii Deal | 19 |
| 21 | Râului | 18 |
| 22 | Strada Valea Mare - Enculesti | 18 |
| 23 | Aleea Tineretului | 17 |
| 24 | Strada Gării Florica | 17 |
| 25 | Aleea Dafinului | 16 |
| 26 | Viilor | 16 |
| 27 | Liviu Rebreanu | 15 |
| 28 | Ploscaru | 15 |
| 29 | Rusești | 15 |
| 30 | Marcea | 14 |
Panouri solare văzute pe 12 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 5 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 12
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
- Acoperișuri verificate
- 5
- Cu panouri
- 0
- Pondere
- 0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 1.314.322
25 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 2.490 · 20 %
- Înainte de 1978
- 25 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.