Clădirile din Valea Mare
4.544 de clădiri în Valea Mare. 61 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 11
- 1920–1945
- 49
- 1946–1960
- 123
- 1961–1970
- 193
- 1971–1980
- 163
- 1981–1990
- 78
- 1991–2000
- 102
- 2001–2010
- 23
- 2011 și după
- 21
Valea MareVâlcea
- Clădiri
- 4.544
- Cu adresă
- 3.003
- Cu anul înregistrat
- 763 · 17 %
- Înainte de 1978
- 61 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.855 · 63 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 3
- Suprafață construită, total (m²)
- 261.851
- Firme înregistrate
- 14
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 2.721
- 2 niveluri
- 118
- 3 niveluri
- 13
- 4 niveluri
- 3
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 763 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 11 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 49 | |
| 1946–1960 | 123 | |
| 1961–1970 | 193 | |
| 1971–1980 | 163 | |
| 1981–1990 | 78 | |
| 1991–2000 | 102 | |
| 2001–2010 | 23 | |
| 2011 și după | 21 |
Câte etaje au. 2.855 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 2.721 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 118 | |
| 3 niveluri | 13 | |
| 4 niveluri | 3 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Primăverii 8, Bătășani | 3 etaje |
| 2 | Dondonești 52, Delureni | 3 etaje |
| 3 | Strada Selaresti 69, Drăganu | 3 etaje |
| 4 | Strada Florilor 22, Bătășani | 3 etaje |
| 5 | Strada Glugesti 13BIS, Mărgineni | 3 etaje |
Străzile din Valea Mare. Străzile din Valea Mare pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 28
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Cernei | 66 |
| 2 | Strada Principală | 43 |
| 3 | Principală | 41 |
| 4 | Strada Trandafirilor | 34 |
| 5 | Florilor | 27 |
| 6 | Dondonești | 24 |
| 7 | Șelărești | 18 |
| 8 | Tortoești | 18 |
| 9 | Primăverii | 13 |
| 10 | Principală | 13 |
| 11 | Strada Deputatului | 10 |
| 12 | Țarinii | 10 |
| 13 | Strada Boierilor | 9 |
| 14 | Principală | 8 |
| 15 | Principală | 7 |
| 16 | Școlii | 7 |
| 17 | Vasilescu | 6 |
| 18 | Teiului | 5 |
| 19 | Totești | 5 |
| 20 | Călinei | 4 |
| 21 | Strada Prunilor | 4 |
| 22 | Strada Trandafirilor | 4 |
| 23 | Bîzdocilor | 3 |
| 24 | Învățătorului | 3 |
| 25 | Mîtălești | 3 |
| 26 | Peret | 3 |
| 27 | Școlii | 3 |
| 28 | Strada Dealului | 3 |
61 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 763 · 17 %
- Înainte de 1978
- 61 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.