Clădirile din Valea Rece
7.887 de clădiri în Valea Rece. 43 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 11
- 1920–1945
- 80
- 1946–1960
- 144
- 1961–1970
- 178
- 1971–1980
- 194
- 1981–1990
- 196
- 1991–2000
- 328
- 2001–2010
- 38
- 2011 și după
- 116
Valea ReceHarghita
- Clădiri
- 7.887
- Cu adresă
- 3.265
- Cu anul înregistrat
- 1.285 · 16 %
- Înainte de 1978
- 43 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 3.108 · 39 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 527.501
- Firme înregistrate
- 10
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 2.720
- 2 niveluri
- 292
- 3 niveluri
- 96
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 2
Când au fost construite. 1.285 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 11 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 80 | |
| 1946–1960 | 144 | |
| 1961–1970 | 178 | |
| 1971–1980 | 194 | |
| 1981–1990 | 196 | |
| 1991–2000 | 328 | |
| 2001–2010 | 38 | |
| 2011 și după | 116 |
Câte etaje au. 3.108 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 2.720 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 292 | |
| 3 niveluri | 96 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | nr. 610, Lunca de Jos | 3 etaje |
| 2 | nr. 485, Lunca de Jos | 3 etaje |
| 3 | nr. 1558/A, Poiana Fagului | 3 etaje |
| 4 | nr. 1553/A, Barațcoș | 3 etaje |
| 5 | nr. 969/B, Valea Rece | 3 etaje |
Străzile din Valea Rece. Străzile din Valea Rece pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 9
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Drum județean Valea Rece | 44 |
| 2 | Drum național Dn12/A | 38 |
| 3 | Drum comunal Valea- Boros | 36 |
| 4 | Drum comunal Valea Capelei | 16 |
| 5 | Drum comunal Valea lui Antaloc | 9 |
| 6 | Strada Principala | 8 |
| 7 | Strada Principală | 8 |
| 8 | Drum județean Poiana Fagulu | 7 |
| 9 | Drum comunal Valea - Întunecoasa | 3 |
Panouri solare văzute pe 2 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 2
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 527.501
43 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.285 · 16 %
- Înainte de 1978
- 43 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.