Clădirile din Vama
2.804 clădiri în Vama. 46 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 13
- 1920–1945
- 41
- 1946–1960
- 67
- 1961–1970
- 94
- 1971–1980
- 156
- 1981–1990
- 115
- 1991–2000
- 94
- 2001–2010
- 18
- 2011 și după
- 82
VamaSatu Mare
- Clădiri
- 2.804
- Cu adresă
- 1.420
- Cu anul înregistrat
- 680 · 24 %
- Înainte de 1978
- 46 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 798 · 28 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 2
- Suprafață construită, total (m²)
- 376.657
- Firme înregistrate
- 0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 528
- 2 niveluri
- 237
- 3 niveluri
- 31
- 4 niveluri
- 1
- 5 niveluri
- 1
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 680 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 13 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 41 | |
| 1946–1960 | 67 | |
| 1961–1970 | 94 | |
| 1971–1980 | 156 | |
| 1981–1990 | 115 | |
| 1991–2000 | 94 | |
| 2001–2010 | 18 | |
| 2011 și după | 82 |
Câte etaje au. 798 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 528 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 237 | |
| 3 niveluri | 31 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 1 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | nr. 425A, Vama | 3 etaje |
| 2 | 279 234, Vama | 3 etaje |
| 3 | nr. 747, Vama | 3 etaje |
| 4 | Strada 1934 1004, Vama | 3 etaje |
| 5 | Strada 1934 1003, Vama | 3 etaje |
Străzile din Vama. Străzile din Vama pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 27
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | 1125 | 38 |
| 2 | 121 | 30 |
| 3 | 1901 | 27 |
| 4 | 279 | 27 |
| 5 | 499 | 27 |
| 6 | 1705 | 25 |
| 7 | Strada 1934 | 23 |
| 8 | 1277 | 19 |
| 9 | Drum național Dn 492 | 19 |
| 10 | Dn 492 | 18 |
| 11 | 280 | 17 |
| 12 | 1276 | 14 |
| 13 | 1126 | 12 |
| 14 | 944 | 11 |
| 15 | 396 | 10 |
| 16 | 395 | 9 |
| 17 | Strada Bailor | 9 |
| 18 | 281 | 8 |
| 19 | 391 | 8 |
| 20 | 2084 | 7 |
| 21 | 2599 | 6 |
| 22 | Strada Garii | 6 |
| 23 | 859 | 5 |
| 24 | Strada Mica | 4 |
| 25 | Strada Mihai Eminescu | 4 |
| 26 | Strada Micau | 3 |
| 27 | Strada Unirii | 3 |
46 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 680 · 24 %
- Înainte de 1978
- 46 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.