Clădirile din Vânători
9.410 clădiri în Vânători. 16 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 10
- 1920–1945
- 37
- 1946–1960
- 74
- 1961–1970
- 99
- 1971–1980
- 43
- 1981–1990
- 23
- 1991–2000
- 88
- 2001–2010
- 202
- 2011 și după
- 972
VânătoriGalați
- Clădiri
- 9.410
- Cu adresă
- 5.197
- Cu anul înregistrat
- 1.548 · 16 %
- Înainte de 1978
- 16 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 5.605 · 60 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 13
- Suprafață construită, total (m²)
- 1.049.436
- Firme înregistrate
- 140
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 4.183
- 2 niveluri
- 1.288
- 3 niveluri
- 121
- 4 niveluri
- 11
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 2
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 8
Când au fost construite. 1.548 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 10 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 37 | |
| 1946–1960 | 74 | |
| 1961–1970 | 99 | |
| 1971–1980 | 43 | |
| 1981–1990 | 23 | |
| 1991–2000 | 88 | |
| 2001–2010 | 202 | |
| 2011 și după | 972 |
Câte etaje au. 5.605 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 4.183 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 1.288 | |
| 3 niveluri | 121 | |
| 4 niveluri | 11 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 2 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Cosarelor 2A, Costi | 4 etaje |
| 2 | Alee Soarelui 3 8, Costi | 4 etaje |
| 3 | Alee Soarelui 3 6, Costi | 4 etaje |
| 4 | Arcașului 18, Costi | 4 etaje |
| 5 | Prelungirea Foltanului 13A, Costi | 3 etaje |
Străzile din Vânători. Străzile din Vânători pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Forturilor | 33 |
| 2 | Strada Teiului | 27 |
| 3 | Principală | 22 |
| 4 | Zambilelor | 22 |
| 5 | Strada Energiei | 21 |
| 6 | Strada Valea lui Manolache | 21 |
| 7 | Padurarului | 20 |
| 8 | Prelungirea Foltanului | 20 |
| 9 | Strada Prunului | 20 |
| 10 | Strada Mărului | 19 |
| 11 | Strada Ciresului | 18 |
| 12 | Piersicului | 17 |
| 13 | Strada Garboavele | 17 |
| 14 | Strada Viilor | 17 |
| 15 | Narciselor | 16 |
| 16 | Florilor | 15 |
| 17 | Strada Bradului | 15 |
| 18 | Crinului | 14 |
| 19 | Strada Frunzei | 14 |
| 20 | Strada Invatator Gheorghe Marcu | 14 |
| 21 | Liliacului | 13 |
| 22 | Strada Morii | 13 |
| 23 | Strada Scolii | 13 |
| 24 | Strada Crizantemelor | 12 |
| 25 | Strada Dudului | 12 |
| 26 | Strada Petru Rareș | 12 |
| 27 | Strada Eroilor | 11 |
| 28 | Strada Foltanul | 11 |
| 29 | Sulfinei | 11 |
| 30 | Poligonului | 10 |
Panouri solare văzute pe 8 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 8
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 1.049.436
16 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.548 · 16 %
- Înainte de 1978
- 16 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.