Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Vaslui

13.082 de clădiri în Vaslui. 25 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
6
1920–1945
52
1946–1960
155
1961–1970
142
1971–1980
167
1981–1990
103
1991–2000
315
2001–2010
169
2011 și după
794
VasluiRomânia
Clădiri
13.082
Cu adresă
8.246
Cu anul înregistrat
1.903 · 15 %
Înainte de 1978
25 %
Cu numărul de etaje înregistrat
4.148 · 32 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
214
Suprafață construită, total (m²)
2.106.627
Firme înregistrate
298
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
2.708
2 niveluri
974
3 niveluri
252
4 niveluri
76
5 niveluri
115
6 niveluri
9
7 niveluri
3
8 niveluri
1
9 niveluri
9
10 sau mai multe niveluri
1
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
92

Când au fost construite. 1.903 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
6
1920–1945
52
1946–1960
155
1961–1970
142
1971–1980
167
1981–1990
103
1991–2000
315
2001–2010
169
2011 și după
794

Câte etaje au. 4.148 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
2.708
2 niveluri
974
3 niveluri
252
4 niveluri
76
5 niveluri
115
6 niveluri
9
7 niveluri
3
8 niveluri
1
9 niveluri
9
10 sau mai multe niveluri
1

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Vaslui. Străzile din Vaslui pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 92 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
92
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
2.106.627

25 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.903 · 15 %
Înainte de 1978
25 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.