Clădirile din Vedea
7.590 de clădiri în Vedea. 55 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 13
- 1920–1945
- 85
- 1946–1960
- 195
- 1961–1970
- 210
- 1971–1980
- 159
- 1981–1990
- 116
- 1991–2000
- 190
- 2001–2010
- 55
- 2011 și după
- 82
VedeaArgeș
- Clădiri
- 7.590
- Cu adresă
- 1.936
- Cu anul înregistrat
- 1.105 · 15 %
- Înainte de 1978
- 55 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.583 · 21 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 574.055
- Firme înregistrate
- 0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.425
- 2 niveluri
- 150
- 3 niveluri
- 8
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 1.105 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 13 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 85 | |
| 1946–1960 | 195 | |
| 1961–1970 | 210 | |
| 1971–1980 | 159 | |
| 1981–1990 | 116 | |
| 1991–2000 | 190 | |
| 2001–2010 | 55 | |
| 2011 și după | 82 |
Câte etaje au. 1.583 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.425 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 150 | |
| 3 niveluri | 8 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Dn 67B 1, Vedea | 3 etaje |
| 2 | nr. 85, Vârșești | 3 etaje |
| 3 | nr. 15, Vața | 3 etaje |
| 4 | nr. 266, Vedea | 3 etaje |
| 5 | nr. 26, Vedea | 2 etaje |
Străzile din Vedea. Străzile din Vedea pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 15
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Drumul 703B | 16 |
| 2 | Drumul 703B | 13 |
| 3 | Strada Dn 67B | 10 |
| 4 | Drumul 170 | 9 |
| 5 | Drumul 157 | 7 |
| 6 | Drumul 159 | 7 |
| 7 | Drumul 167 | 5 |
| 8 | Drumul 731C | 5 |
| 9 | Drumul 159 | 4 |
| 10 | Drumul 159 | 4 |
| 11 | Drumul 167 | 4 |
| 12 | Drumul 171 | 3 |
| 13 | Drumul 172 | 3 |
| 14 | Drumul 67B | 3 |
| 15 | Drumul 731C | 3 |
55 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.105 · 15 %
- Înainte de 1978
- 55 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.