Clădirile din Viișoara
4.054 de clădiri în Viișoara. 54 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 0
- 1920–1945
- 14
- 1946–1960
- 88
- 1961–1970
- 208
- 1971–1980
- 177
- 1981–1990
- 106
- 1991–2000
- 134
- 2001–2010
- 30
- 2011 și după
- 61
ViișoaraCluj
- Clădiri
- 4.054
- Cu adresă
- 1.978
- Cu anul înregistrat
- 818 · 20 %
- Înainte de 1978
- 54 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.159 · 29 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 438.502
- Firme înregistrate
- 5
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 938
- 2 niveluri
- 180
- 3 niveluri
- 41
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Când au fost construite. 818 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 0 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 14 | |
| 1946–1960 | 88 | |
| 1961–1970 | 208 | |
| 1971–1980 | 177 | |
| 1981–1990 | 106 | |
| 1991–2000 | 134 | |
| 2001–2010 | 30 | |
| 2011 și după | 61 |
Câte etaje au. 1.159 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 938 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 180 | |
| 3 niveluri | 41 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | nr. 1-3, Viișoara | 3 etaje |
| 2 | Unirii 37, Viișoara | 3 etaje |
| 3 | nr. 30, Viișoara | 3 etaje |
| 4 | nr. 65, Viișoara | 3 etaje |
| 5 | nr. 1159, Viișoara | 3 etaje |
Străzile din Viișoara. Străzile din Viișoara pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Mare | 19 |
| 2 | Unirii | 19 |
| 3 | 1 Mai | 16 |
| 4 | Pietriș | 16 |
| 5 | Primăverii | 14 |
| 6 | Câmpului | 12 |
| 7 | Codiciului | 12 |
| 8 | Agriculturii | 11 |
| 9 | Viilor | 10 |
| 10 | Abatorului | 9 |
| 11 | Berarilor | 7 |
| 12 | Parcului | 7 |
| 13 | Mică | 6 |
| 14 | Siloș | 5 |
| 15 | Caisului | 4 |
| 16 | Drumul de Iarbă | 4 |
| 17 | Florilor | 4 |
| 18 | Gutuiului | 4 |
| 19 | Lalelelor | 4 |
| 20 | Mare | 4 |
| 21 | Arieșului | 3 |
| 22 | Castanului | 3 |
| 23 | Cireșului | 3 |
| 24 | Ciurzii | 3 |
| 25 | Fagului | 3 |
| 26 | Frasinului | 3 |
| 27 | Izvorului | 3 |
| 28 | Liliacului | 3 |
| 29 | Rândunicii | 3 |
| 30 | Rușilor | 3 |
Panouri solare văzute pe 1 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 438.502
54 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 818 · 20 %
- Înainte de 1978
- 54 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.